i7 6700HQ sistem Valorant anlık FPS düşüşü oluyor

ByJoulexTV

Centipat
Öncelikle merhaba Valorant oynarken normalde 150-100 FPS arası oynuyorum 60 FPS sabit ama oyun oynarken bir anda FPS 0-1'e düşüyor ve 5-10 saniye takılıyor bu da beni çok sinir ediyor lütfen yardımcı olur musunuz?

Bilgisayar özellikleri: i7 6700HQ 12 GB RAM GTX950M 1TB hard disk laptop.

Öncelikle merhaba Valorant oynarken normalde 150-100 FPS arası oynuyorum 60 FPS sabit ama oyun oynarken bir anda FPS 0-1'e düşüyor ve 5-10 saniye takılıyor bu da beni çok sinir ediyor lütfen yardımcı olur musunuz?

Valorant'ta benim de yaşadığım bir sıkıntı, ilk girdiğiniz maçlarda mı oluyor?

Ekran kartı ve işlemci sıcaklık değerleri ve kullanım yüzdeleri gibi bilgileri paylaşabilirseniz çözüme daha hızlı ulaşılır diye düşünüyorum.

Ekran kartı ve işlemci sıcaklık değerleri ve kullanım yüzdeleri gibi bilgileri paylaşabilirseniz çözüme daha hızlı ulaşılır diye düşünüyorum.

Şimdi ölüm kalım girip baktım. Ekran kartı: %30 işlemci: %35 RAM: %63 sıcaklık: 90-95 arası.
Muhtemelen throttling yapıyor. Eminseniz termal macun değişim temizlik falan yapabilirsiniz. Olmazsa UV yapın.

Termal macunu değiştirip temizleyince FPS artıyorda en fazla 1 ay kalıyor 1 ayda bir değiştirecek zamanım yok bir de UV nedir?

Şimdi ölüm kalım girip baktım. Ekran kartı: %30 İşlemci: %35 RAM: %63 sıcaklık: 90-95 arası.

Termal macunu değiştirip temizleyince FPS artıyorda en fazla 1 ay kalıyor 1 ayda bir değiştirecek zamanım yok bir de UV nedir?

90 95 yüksek bir sıcaklık. Bu yüzden işlemci clock frekansını kesiyor olmalı. Aynı işlemciye sahibim laptopumda tam yükte 60'ı geçmiyor UV olmadan. UV işlemcinin çalışma voltajını düşürme işlemine verilen ad. Ama sağ olsun Intel Bu işlemci ailesi için undervolt işlemini kapattı. En azından benim laptopta şu an yapılmıyor.

90 95 yüksek bir sıcaklık. Bu yüzden işlemci clock frekansını kesiyor olmalı. Aynı işlemciye sahibim laptopumda tam yükte 60'ı geçmiyor UV olmadan. UV işlemcinin çalışma voltajını düşürme işlemine verilen ad. Ama sağ olsun Intel bu işlemci ailesi için undervolt işlemini kapattı. En azından benim laptopta şu an yapılmıyor.

Ben bu oyunu dropsuz oynamam için ne yapmalıyım.

Yeni konular

Geri
Yukarı