i7 6700HQ ve GTX 960M 2022'de hala minimum olarak yeterli mi?

MarbleFalcon

Centipat
Daha fazla  
Arkadaşlar başlıkta da okuduğunuz gibi laptopumda Intel i7 6700HQ işlemci ve GTX960M 4 GB ekran kartı var. Laptopumda 8 GB RAM var ve bu benim için yeterli gelmediğinden 16 veya 24'e yükseltmeyi düşünüyorum. Sizce RAM tavsiyesi yapmak uzun süre kullanım için mantıklı mı? Yoksa satıp üstüne para koyarak RTX'li bir laptop mu almalıyım?

Eğer üzerine koyup yükseltecek imkanınız varsa mutlaka yükseltin.

Yakın zamanda bahsettiğiniz ikiliden kurtuldum ve çok rahatladım, eski oyun oynuyorum işlemci yetmiyordu, yeni oyun oynuyorum ekran kartı yetmiyordu.

Bütçeniz var ise değiştirmelisiniz. Bütçe yok ise yeterli bence. Beklentiye bağlı.

Eğer üzerine koyup yükseltecek imkanınız varsa mutlaka yükseltin.

Yakın zamanda bahsettiğiniz ikiliden kurtuldum ve çok rahatladım, eski oyun oynuyorum işlemci yetmiyordu, yeni oyun oynuyorum ekran kartı yetmiyordu.
Hocam valla normalde hiç umrumda olmazdı direkt satardım ama şimdiki laptopumdaki parmak izi okuyucu, dvd okuyucu ve 17"inch ekran beni laptopa bağlıyor.
Bunun dışında laptop bir tek God of War oynayamaya çalışırken canımı sıktı. Max 10fps gördü. Ama DCS' de yüksek ayarlarda olmasına rağmen multiplayer falan girdiğimde 30fps üstü rahatça oynatıyor.

17 inç ekrandan 15.6 16 inç ekrana düşülmez tabii 16 GB RAM yapsanızda pek bir artış yaşayacağınızı sanmıyorum.

Hocam vallahi normalde hiç umurumda olmazdı direkt satardım ama şimdiki laptopumdaki parmak izi okuyucu, DVD okuyucu ve 17"inch ekran beni laptopa bağlıyor.
Bunun dışında laptop bir tek God of War oynayamaya çalışırken canımı sıktı. Max 10FPS gördü. Ama Dcs'de yüksek ayarlarda olmasına rağmen multiplayer falan girdiğimde 30FPS üstü rahatça oynatıyor.

Yeni konular

Geri
Yukarı