i7 6700HQ ve GTX 970M Oyunlarda Düşük FPS

winniewonka

Hectopat
Daha fazla  
İyi günler, MSI GE72-6QF Apache Pro model dizüstü bilgisayara sahibim ve yaklaşık 3 senedir kullanıyorum fakat son 1 senedir oyunlarda oldukça düşük FPS ve kasma sorunları yaşamaya başladım. Bütün driverlar güncel olmasına rağmen bu sorun geçmiyor.

Ekstra olarak ısınmadan dolayı bilgisayarın mavi ekran verip kendi kendini kapattığı oluyor son dönemlerde.

Denediğim yöntemler;

• Termal macun değişi mi, fan temizliği.
• Driver güncellemesi.
• Format.

Bilgisayar özellikleri;

• Intel Core i7-6700HQ
• 16 GB RAM
• NVIDIA GTX970M
• Windows 10 İşletim sistemi

Son düzenleyen: Moderatör:
download.png

Hala bir çözüm bulamadım.

Son düzenleme:
Belli ki sıkıntı büyük. Fan sıkıntısı olabilir. Macunu kim yeniledi, kullandığınız macun hangisiydi? Bence tekrar yenilemenizde fayda var.

Dün macunu tekrar yenileyip ekstra olarak laptop soğutucusu aldım. Kullandığım macun Cooler Master High Performance Thermal Compound Kit. Fanlara baktım bir sıkıntı yok bilgisayarın kendi fanlarında fakat aldığım laptop soğutucusunu kullanmadığımda yine aynı sıcaklıklara ulaşıyorum.

Termal macunu yenilediysen ve işlemi düzgün gerçekleştirdiğinden eminsen güç modunu dengeliye almalısın öncelikle. Sonra Undervolt yapmanı tavsiye ediyorum. Bir de fan ayarlarından (eğer var ise) 2 fanı da yükseğe yakın yapar mısın?

Temizlik ve bakım uygulamasını siz kendiniz mi yaptınız? İnternet gezintisi sırasında işlemcinin 80 dereceye ulaşması bana çok mantıksız geldi. Şahsen aynı işlemciyi kullanıyorum ve en fazla 60 dereceyi görüyorum.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı