i7 6700K GTX 1050 Ti sistemim neden zayıf kalıyor?

Arkadaşlar selam öncelikle sistemim;
-Işlemci Intel i7 6700K 3.40 GHz.
-Anakart ASUS H110M-D.
-Ekran kartı NVIDIA GTX 1050 Ti.
-248 GB SSD içinde Windows ve Steam falan var geri kalanlar HDD'de.
-16 GB RAM.

Özelliklerim bu olmasına rağmen CS:GO'da FPS düşüklüğü yaşıyorum eskiden daha yüksekken, şimdi 80'lere kadar bile düşebiliyor. Bana yardımcı olabilecek biri var mı acaba?

Ben GTX 760 4gb 256 bit olanla 144 sabitleyerek oynuyorum
Yapman gereken basit.
1.ekran kartı işlemci ısıları kontrol.
Eğer ısı yüksekse temizlik macun vs.
Sorun devam ederse.
2. Yazılımsal olarak komple kontrol Steam arka planda çalışan programlar ve daha niceleri elbet bulursun.
Ama sen ekran görüntüsü atmadan böyle bir konu açmışsın biz görmeden kafa yoruyor acaba diyoruz belkide full grafik oynuyorsun.

Benim bilgisayarım Lenovo IdeaPad y510p. Sistemim: işlemcim i7 4700mq, ekran kartım Nvidia geforce GT 755m sli, cs:go da en yüksek grafiklerde 60-80 FPS, en düşükte 140-160 FPS arası alıyorum. Sizin sisteminiz benimkinden kat kat daha iyi, sorunu anlayamadım ama bence sistemle ilgili değil.

Herkes kendi aldığı fps değerlerinden ve donanımsal değişiklikler yapılması gerektiğinden bahsetmiş, sorunu anlamaya çalışan arkadaşların sayısı az. Oyun ayarlarınız ve ekran çözünürlüğünüzle ilgili bilgi verirseniz, yardımcı olacak arkadaşlarımız olacaktır. Problem sıcaklıkla alakalı olabilir. Hava akışı ve termal macunla ilgili önerileri değerlendirin. Aklıma gelen bir diğer şey ise; bir şekilde steam veya oyun tarafından işlemcinin kısıtlanmış olması. Eğer oyun esnasında işlemci ve ekran kartının kullanım ve sıcaklık durumlarıyla alakalı da bir görsel paylaşabilirseniz probleminizin sebebi %90 ortaya çıkacaktır.

-Anakart ASUS H110M-D.
-16 GB RAM.

Özelliklerim bu olmasına rağmen CS:GO'da FPS düşüklüğü yaşıyorum eskiden daha yüksekken, şimdi 80'lere kadar bile düşebiliyor. Bana yardımcı olabilecek biri var mı acaba?
C
-Anakart ASUS H110M-D.
-16 GB RAM.

Cs go grafik ayarlarına gir , çoklu CPU kullanımını etkinleştir. Sorun çözülür. Multicore rendering enable yap yani

Bence de bu sistem yeterli... i3 2120 ... Gt620m ile yani mobil ekran kartı ile oynamıştım ben 1 sene önce FPS hatırlamıyorum ama akıcı idi.

Şu an bende i5 6402p .... GTX 750ti var. Şu an denemedim ama 200 FPS alırım bence

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı