i7 6700K GTX 1050 Ti sistemim neden zayıf kalıyor?

Arkadaşlar selam öncelikle sistemim;
-Işlemci Intel i7 6700K 3.40 GHz.
-Anakart ASUS H110M-D.
-Ekran kartı NVIDIA GTX 1050 Ti.
-248 GB SSD içinde Windows ve Steam falan var geri kalanlar HDD'de.
-16 GB RAM.

Özelliklerim bu olmasına rağmen CS:GO'da FPS düşüklüğü yaşıyorum eskiden daha yüksekken, şimdi 80'lere kadar bile düşebiliyor. Bana yardımcı olabilecek biri var mı acaba?

Ekran kartını yenilemeniz lazım. Anakart sonra da olur. Ama anakartında Z serisi alınması lazım. (Öncelik ekran kartı)

Neden Z serisi bir açıklar mısın?

Anakart falan değiştirmene gerek yok. Site cahil dolu, bilmeden sallıyorlar, çıldırıyorum da neyse. Muhtemelen ısınma kaynaklı bir sorun, temiz bir bakım yap, üstüne de bence temiz bir format at. Hiç bir sorunun kalmaz diye umuyorum.

Beyler kafayı mı yediniz 1050 Tİ diyor adam saçma sapan konuşmayın Allah aşkına o kart 80 FPS'yi nasıl zar zor gösterir hele ki CS:GO'da yemin ederim aklı olan herkes kafasından bir şey yazmış.
Ne bu ilk çıkan geforce falan mı arkadaşım 80 FPS alıyorsunuz.
O kart 144 FPS'in üzerinde FPS verecek bir kart ayrıca 144 FPS'in de altına zar zor inebilecek bir kart saçma sapan konuşup bilgisi olmayan insanların da aklını bulandırmayın.

Son düzenleyen: Moderatör:
1050 Tİ kötü kart değil CS go için yeterlidir. İşlemci ve ramlerinizi yükseltmeye bakın o kart ile 300 400 FPS alan var YouTube girin zwormz 1050 ti CS go yazın bakın.

İşlemci iyi olsun gerisi önemli değil denilerek toplanmış göz boyamalık sistemler... Ekran kartınız pek güçlü değil. İşlemciniz K serisi yani overclock yapılabilen bir model ama anakartınız giriş seviyesinin dibi overclock yapılamıyor o anakartla... Bu aralar CS:GO sorunlu ve siz de o ekran kartıyla zaten sınırda olan performansı iyice kaybetmişsiniz.

Allah iyiliğini versin senin :) Hep dediğim olay gerçekleşmiş. K serisi işlemciye fazladan para verilip ekran kartı 2. sıraya atılmış. Ekran kartına verilmiş olsaydı o fazladan para şu an mis gibi sistem derdik.

U
Ben i5 2400 GTX 760 ile 200 250 FPS alıyorum sizinkinden köyü bir sistem olmasına rağmen daha çok FPS alıyorum bence sorun işletim sistemine debloat yapılarak güç ayarlarından Ultimate performance modu açılarak disk birleştirerek düzeltilebilir ya da dediğiniz gibi ısınmadan da kaynaklanıyor olabilir

1080P High grafik kastettim😅. Driver güncellemeyi dener misiniz acaba?

Anakart falan değiştirmene gerek yok. Site cahil dolu, bilmeden sallıyorlar, çıldırıyorum da neyse. Muhtemelen ısınma kaynaklı bir sorun, temiz bir bakım yap, üstüne de bence temiz bir format at. Hiç bir sorunun kalmaz diye umuyorum.
Sana nasıl anlatayım? O işlemci o anakartla gül gibi çalışır ama OC kapalı olur. Z serisi anakart şart! Madem non-K modeline göre pahalı fiyatları var bari verdiği yararlanalım!

Sorun anakarttan kaynaklı demiyorlar. O işlemciye o anakart olmuş mu diyorlar. Sistemin bu kadar dengesiz kurulmasına laf ediyorum şahsen.

Arkadaşlar selam öncelikle sistemim;
-Işlemci Intel i7 6700K 3.40 GHz.
-Anakart ASUS H110M-D.
-Ekran kartı NVIDIA GTX 1050 Ti.
-248 GB SSD içinde Windows ve Steam falan var geri kalanlar HDD'de.
-16 GB RAM.

Özelliklerim bu olmasına rağmen CS:GO'da FPS düşüklüğü yaşıyorum eskiden daha yüksekken, şimdi 80'lere kadar bile düşebiliyor. Bana yardımcı olabilecek biri var mı acaba?
Bence PC'nin temizlik zamanı gelmiş geçiyor, bizim burdaki internet kafede i5 8400 ve 1050 Ti'lı bir sistem ultra ayarlarda 150-180 FPS civarı alıyor.

Katılıyorum.
Sana nasıl anlatayım? O işlemci o anakartla gül gibi çalışır ama OC kapalı olur. Z serisi anakart şart! Madem non-K modeline göre pahalı fiyatları var bari verdiği yararlanalım!
Ya abim saçma saçma yorumlar yazmayın ya adamın oc lik bir işi yok şuanda bir bakımlık, bir formatlık işi var adama niye anakart alıp overclock yap diyorsunuz. Dostum sen buradaki kimseyi dinleme ekram kartin yeterli. Sen sadece sistemin genel bakımını -termal macun, fanlar, format- yap yeterli olur diye düşünüoyrum. Bir de oyun içi sıcaklıkları falan -afterburner yardımıyla atabilirsin- atarsan daha iyi yorumlarız

Katılıyorum.

Ya abim saçma saçma yorumlar yazmayın ya adamın oc lik bir işi yok şuanda bir bakımlık, bir formatlık işi var adama niye anakart alıp overclock yap diyorsunuz. Dostum sen buradaki kimseyi dinleme ekram kartin yeterli. Sen sadece sistemin genel bakımını -termal macun, fanlar, format- yap yeterli olur diye düşünüoyrum. Bir de oyun içi sıcaklıkları falan -afterburner yardımıyla atabilirsin- atarsan daha iyi yorumlarız
Tamam sen git K serisi işlemci al OC yapma yaşa. Bu işlemci OC yapmak için yaratılan bir işlemci. Baştaki mesajımı görürsen zaten anakart ikincil önceliğin olsun şeklinde belirtmişim.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı