i7 6700K - GTX 1070 sisteme yükseltme önerisi

Sefahan

Hectopat
Daha fazla  
Öncelikle merhaba,

Elimde bulunan sistem.
Anakart: MSI Z170A Gaming Pro Carbon.
Ekran kartı: ASUS ROG STRIX 1070 8 GB.
İşlemci: i7 6700K.
Power: 650W.
Soğutucu: Xigmatek sıvı soğutma.
RAM: Ballistix RAM 16 GB.
Kapasite: 500 GB NVMe M.2 SSD 500 GB hard disk.

Bu sistemi ekran kartı ve işlemci olarak dara sokmadan ne kadar daha yükseltebilirim.
Yükseltme için illa anakartı değiştirmem gerekiyor mu?

Yardımcı olan olamayan herkese şimdiden teşekkürler.

Hocam 1070 şu anda hala daha idare edebilen bir kart. Islemciden baslayin. Bu arada evet anakart kesin değişecek bayagi eski çünkü. Yeni nesil islemci olarak 12. nesil i3 ya da Ryzen 5 5600 gibi islemciler onerimdir. Bu surecte anakart RAM'lar ve islemci degismek zorunda.
RAM frekansları çok düşük değilse RAM'leri değiştirmenize gerek yok bu arada belirteyim dedim.

İşlemci olarak en yapabileceğin şey 7700K'ye yükseltmek ama o da ne kadar gerekli, tartışılır. Bunun dışında o ekran kartından geçmene değecek minimum GPU modelleri 6600 XT / 3060 falan.

Ben olsam gittiği yere kadar kullanırım ya da anakart + işlemciyi 5600 + B450/B550 yapıp ekran kartını da artık bütçe neye izin veriyorsa ona yükseltirdim.

Hocam 1070 şu anda hala daha idare edebilen bir kart. Islemciden baslayin. Bu arada evet anakart kesin değişecek bayagi eski çünkü. Yeni nesil islemci olarak 12. nesil i3 ya da Ryzen 5 5600 gibi islemciler onerimdir. Bu surecte anakart RAM'lar ve islemci degismek zorunda.
RAM frekansları çok düşük değilse RAM'leri değiştirmenize gerek yok bu arada belirteyim dedR

RAM frekansları çok düşük değilse RAM'leri değiştirmenize gerek yok bu arada belirteyim dedim.
Ram frekansı 3200 o zaman şuanlık idare edebilir seviyede. Peki i3 12. nesil mi daha makul olur i7 6700k mı daha performanslı acaba ?

Bütçenizi öğrenebilir miyim?
5 bin civarı bir bütçe ayırabilirim ancak şöyle düşünüyorum anakartı işlemciyi satarak bu bütçe arttırılabilir.

İşlemci olarak en yapabileceğin şey 7700K'ye yükseltmek ama o da ne kadar gerekli, tartışılır. Bunun dışında o ekran kartından geçmene değecek minimum GPU modelleri 6600 XT / 3060 falan.

Ben olsam gittiği yere kadar kullanırım ya da anakart + işlemciyi 5600 + B450/B550 yapıp ekran kartını da artık bütçe neye izin veriyorsa ona yükseltirdim.
Peki bu sistem direk 3060 darlamadan sıkıntısız çalıştırır mı ?

RAM frekansı 3200 o zaman şu anlık idare edebilir seviyede. Peki i3 12. nesil mi daha makul olur i7 6700K mı daha performanslı acaba?

5 bin civarı bir bütçe ayırabilirim ancak şöyle düşünüyorum anakartı işlemciyi satarak bu bütçe arttırılabilir.

Peki bu sistem direk 3060 darlamadan sıkıntısız çalıştırır mı?

Hocam i3 şu anda daha iyi emin olun. Üzerine yükseltmeye açık bir nesil. Saf güç olarak bile tokatlıyor i7'yi.

Bütün herkese bilgilendirme için ayrı ayrı teşekkür ederim. Değerli vaktinizi ayırıp bilgilerinizi paylaştığınız için bundan sonraki süreçte anakart ve işlemci değişimi ile başlayacağım. 👍

Yeni konular

Geri
Yukarı