i7 6700K Sistem Kapanmama Sorunu

aercan001

Hectopat
Daha fazla  
Öncelikle merhabalar.
Sistemim şu şekilde;
  • -Asus Z170 Deluxe Anakart
  • -İ7 6700K işlemci
  • -Asus R9 390X direct CU III ekran kartı
  • -Crosshair Vengeance LPX 3000 MHz RAM
  • -Samsung 950 PRO M.2 SSD 512 GB
  • -NZXT Kraken X31 Sıvı soğutma
  • -Seasonic 750 +80 Bronze güç kaynağı

Parçaları tek tek farklı yerlerden satın aldım. Kurdum hiçbir sıkıntı ilk etapta yoktu fakat Windows'u kurunca baktım Windows açılıyor ama kapatmak istediğimde ekran görüntüsü kapanırken fanlar çalışmaya hala devam ediyor. Yani bir şekilde Windows tam olarak kapanmıyor. RAM değişikliği yaptım farklı RAM kullandım sorun devam etti. Sizce sorun nerede olabilir ? Tüm bağlantıları tekrar tekrar söküp taktım hatta fan bağlantılarının yerlerini değiştirdim yine sonuç aynı. İşlemci macununu 4-5 defa değiştirdim hatta kimi zaman az kimi zaman çok sürmeyi denedim sonuç yine aynı. Bu arada kapanırken anakart üzerindeki arıza kodu kimi zaman 05, 04, 40 vs. gibi sürekli farklı arıza kodu veriyor. Çok asabım bozuldu lütfen yardım edin.

Çok sağolun yardım için gece vakti ugrastiniz
Estağfirullah. Keşke halledebilseydik. Ancak anakartınızı garantiye gönderip, anakartın bios sisteminde ve elektrik devrelerinde problem olduğunu söylersen; büyük ihtimalle anakartı değişim yaparlar ve sana yenisi gelir.

Anakart arızalı mış. Garanti tamir edilemeyeceğini ürünün sifirini ay sonu alacagimi söyledi. Herkese yardımlardan dolayi çok teşekkür ederim.

Uyarı! Bu konu 8 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı