i7-6700K sistem kendi kendine kapanıp açılıyor

methz

Hectopat
Yer
Ascent
Daha fazla  
RAM
2x8 16 GB 3000 MHz HyperX CL16
SSD veya HDD modeli
Corsair 240 GB
Ekran kartı
1050 Ti
Anakart
MSI Z170 GAMING M7
İşlemci
I7-6700K
Ara sıra baş gösteriyordu, bir şekilde çözüyordum ama şu an çözemiyorum. Oyuna vs. girdiğim zaman kendi kendine kapanıp açılıyor. Restart atmıyor kapanıp açılıyor. Bazen oyuna girdiğim an, bazen kendi kafasına göre oyunun ortasında yapıyor. Prizde, uzatma kablosunda ve prizden güç kaynağına giden kabloda sorun yok test ettim. Yani ya yazılımsal (ki bence değil) ya da kasanın içinde donanımsal bir sorun var. Anakartın Debug LED'i kapanıp açılırken aşağıdaki gibi, anakart kitapçığından kontrol etmeyi denedim ama tam anlayamadım. Videodan kontrol edebilirsiniz. @Yener K. hocam bir fikriniz var mı?

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Son düzenleyen: Moderatör:
Selam sorun çözüldü mü? Sizinle aynı sorunu yaşıyorum. Bazen hiç kapanmıyor ama PC'ye yük bindiren oyunlarda birden kapanıyor ve 1 saniye sonra yeniden açılıyor. Bazen internette gezinirken oluyor PSU'yu değiştirmiştim ondan sonra olmaya başladı diye hatırlıyorum yeni PSU'yu garantiye yollayacağım.

Sorun çözüldü mü?
Sorun çözüldü çok uzun süre önce, fakat tam olarak nasıl çözdüm hatırlamıyorum. Kablolarla oynayıp düzeltip temizlemiştim diye hatırlıyorum. Bi kabloda temassızlık falan olabilir belki.

Yeni konular

Geri
Yukarı