i7 6700K ve GTX 1050 Ti sistem aniden kapanıyor

Daequan

Femtopat
League of Legends, Valorant gibi çok yüksek sistem istemeyen oyunlarda bile bilgisayarım 3-4 saat oynayınca aniden klavye mousedan elektriği kesiyor ekran ses vs gidiyor ama bilgisayarın fanları çalışmaya devam ediyor ışıkları açık kalıyor. Bilgisayarı kapatma tuşuna basılı tutup kapatıyorum ve yeniden açıyorum ancak bir 2 saat sonra tekrar aynısını yapıyor. Bilgisayarcıya götürdüm ekran kartın yanmış değiştirmek lazım dedi ama bilgisayarcılar bunu genel olarak yaptığı için ve 1050 Ti ekran kartının yenisine 2K TL dediği için yaptırmadım. Sistemim;
MSI GTX 1050 Ti 4 GB OC Edition ekran kartı,
ASUS Z170A anakart,
16 GB RAM,
Thermaltake Smart 750W PSU,
i7 6700K işlemci,
Kasa içerisinde 1I egzoz ekran kartınınkiler hariç 2 fan var.

Ramlerden kaynaklanıyo. Memtest 86 ile ramlerinizi test edin. Aynı sıkıntıyı bende yaşadım. Gittim ekran kartı aldım düzelmedi en son ramleri detaylı test ettim ramin biri arızalı çıktı, değiştirdim sorun düzeldi.

Ekran kartın yansa oyunlara giremezsin.
Bir aralar bende benzeri bir sorunu yaşamıştım, o da sadece 1 kere olmuştu. Söylediklerine göre statik elektrik birikmesi veya kablolardan birisinin gevşeme yapması. Daha sonra kontrol ettiğimde tüm kabloları sıktım tekrar sorun yaşamadım. Denenebilir.
@1982 Arkadaşın söylediği de doğru olabilir bu arada, benim önerim kesin olacak diye bir kural yok. Ben benzeri başıma gelen olayı söyledim.

Yeni konular

Geri
Yukarı