i7-6700k ve GTX 1070 Sistem Toplama

hearstfy

Hectopat
Yer
İstanbul
Daha fazla  
Meslek
Bilgisayar Mühendisi
Merhaba arkadaşlar aşağıdaki gibi bir sistem toplayacağım. Kasa ve güç kaynağı hariç Amazon'dan alacağım.

Anakart : Gigabayte Z170X Gaming 3
İşlemci : Intel i7-6700k
Ram : Corsair Vengeance LPX 16GB (2x8GB) DDR4 DRAM 2133MHz C13 Memory Kit
Ekran Kartı : MSI GTX1070 Gaming X
SSD : PNY CS1311 240GB
Sabit Disk : WD Blue 1TB
İşlemci Soğutucu : Cooler Master Hyper 212 Evo (ilerleyen zamanda sıvı soğutmaya geçilecek)
Monitör : Asus PB277Q 2k 75Hz

Bu konuda birkaç soru sormak istiyorum:
1. Kasa olarak Dark N10 düşünüyorum, forumda okuduğum kadarıyla kullanan arkadaşlar oldukça memnun ancak başka öneriniz varsa öğrenmek isterim.
2. Güç kaynağı önerilerinizi bekliyorum. Dark N10'un güç kaynaklı modellerindeki güç kaynakları hakkında ne düşünüyorsunuz?
3. Bu SSD hakkında bilginiz var mı? (İndirim olduğu için bunu tercih ettim.)
4. Monitör için alternatif 2k öneriniz var mı?
5. Rami CL değeri düşük olduğu için seçtim, frekans değeri daha yüksek olan ram tercih edersem gözle görülür bir performans farkı oluşur mu?
6. Alternatif anakart öneriniz var mı?

Teşekkür ederim :)

1-Aerocool aero800 kasa
2-Aaercool kcas 80+ 600W güç kaynağı
3-Bir bilgim yok ama Samsung öneririm
4-Yok
5-Olmaz
6-Anakart gayet iyi. Alabilirsen Gaming 5 modelini al

Not: Eğer soğutucuyu değiştireceksen şimdilik daha ucuz bir soğutucuyla da idare edebilirsin, TX3 evo gibi :)

Merhaba arkadaşlar aşağıdaki gibi bir sistem toplayacağım. Kasa ve güç kaynağı hariç Amazon'dan alacağım.

Anakart : Gigabayte Z170X Gaming 3
Ram : Corsair Vengeance LPX 16GB (2x8GB) DDR4 DRAM 2133MHz C13 Memory Kit
SSD : PNY CS1311 240GB
Sabit Disk : WD Blue 1TB
İşlemci Soğutucu : Cooler Master Hyper 212 Evo (ilerleyen zamanda sıvı soğutmaya geçilecek)

Bu konuda birkaç soru sormak istiyorum:
1. Kasa olarak Dark N10 düşünüyorum, forumda okuduğum kadarıyla kullanan arkadaşlar oldukça memnun ancak başka öneriniz varsa öğrenmek isterim.
2. Güç kaynağı önerilerinizi bekliyorum. Dark N10'un güç kaynaklı modellerindeki güç kaynakları hakkında ne düşünüyorsunuz?
3. Bu SSD hakkında bilginiz var mı? (İndirim olduğu için bunu tercih ettim.)
4. Monitör için alternatif 2k öneriniz var mı?
5. Rami CL değeri düşük olduğu için seçtim, frekans değeri daha yüksek olan ram tercih edersem gözle görülür bir performans farkı oluşur mu?
6. Alternatif anakart öneriniz var mı?

Teşekkür ederim :)
1- Dark N10 fiyat açısından güzel ve kullanışlı kasadır bütçenizi aşarmı bilmiyorum ama birazda büyük demezseniz Xpredator2 öneririm inceleme videosu da mevcut zaten.
2- Önceliğiniz 80+ sertifikalılar olsun. Yine bütçenizi aşabilir belki ama ben modüler tercih ediyorum. High Power Astro Lite 750W 80Plus Gold 62.5A 12V Güç Kaynağı Fiyatı
3- Marka olarak ülkemiz de çok yaygın değil incelemelerime göre ve kullanıcı yorumlarına göre okuma ve yazma hızları gerçekten güzel. Samsung serilerinide tercih edebilirsiniz.
4- Pek fikrim yok ama buna da bakın derim.Asus MG248Q 24" 1ms (DVI-D+HDMI+Display) Full HD Oyuncu Fiyatı
5- Yeteri kadar bilgim yok.

Teşekkür ederim arkadaşlar zamanınız ve önerileriniz için, sistemi şu şekilde sipariş ettim:

Anakart : Gigabyte Z170X Gaming 5
İşlemci Soğutucu : Cooler Master Hyper 212 Evo
Ram : Corsair Vengeance LPX 16GB (2x8) 3000Mhz
SSD : Crucial MX300 750GB
Kasa : Corsair Carbide Spec - Alpha
Güç Kaynağı : Cooler Master G750M

Bir kısmı Amazon US, bir kısmı da Amazon DE' den sipariş edildi. Aralığın 2. haftası hepsi ulaşmış olur elime.

Uyarı! Bu konu 8 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı