i7 6700K ve GTX 980 sisteme 5000TL bütçe ile yükseltme yapmak

Thonex

Centipat
Daha fazla  
Merhaba arkadaşlar. Halihazırda kullandığım sistemin donanımları bunlar:

• i7 6700K işlemci.
  • GTX 980 STRIX ekran kartı MSI.
  • ASUS Prime B250M-A anakart.
  • Kingston HyperX Fury 2400MHz DDR4 2x8GB RAM.
  • Thermaltake Smart 750W 80+Bronze güç kaynağı.
  • Thermaltake Core V51 kasa.
  • Seagate 240GB SSD.
  • WD 1TB HDD.

Sistemim görece eski bir sistem. İşlemciye overclock vs. yapmadım. 3 yıldır çoğunlukla World of Warcraft oynadığım için çok sorun yaşamadım. Şimdi yeni oyunları oynamak istiyorum. Performans düşüşleri yaşıyorum. Mesela oyunlarda işlemci sesi çok fazla geliyor. O yüzden sistemimi geliştirmek istiyorum. Ekran kartını daha sonra yükseltmeyi planlıyorum. O zamana kadar diğer parçalar ile sağlam bir altyapı oluşturmak istiyorum. Bilgili ve tecrübeli arkadaşlardan ricam bu işlemci, anakart ve RAM'lerden hangilerini hangi modeller ile değiştirmeliyim?
Bütçem ekran kartı haricinde 5.000 TL civarı.
Şimdiden teşekkür ederim.

Son düzenleyen: Moderatör:
Eski parçalarını satıp da mı 5k yoksa ayrı mı? onları da satıp üstüne eklerseniz. i5 12. nesil 2x8gb 3200mhz ram ve ddr4 ana kart alabilirsiniz. hatta belki biraz kalır üstüne de ekleme yapıp rx 6600 alabilirsiniz.

Eski parçaları satmadan 5.000 tl bütçe ayırabilirim ekran kartı haricindekilere. Onları satmayı denemedim. Kutuları vs olmadığı için satış yapılabilir mi falan biraz tecrübesizim.

Eski parçaları satmadan 5.000 tl bütçe ayırabilirim ekran kartı haricindekilere. Onları satmayı denemedim. Kutuları vs olmadığı için satış yapılabilir mi falan biraz tecrübesizim.
Kutusu olmasına gerek yok, farklı şeylere de konulabilir. Mesela ben geçenlerde HDD aldım, gönderen kişide kutusu olmadığı için kartona paketlemiş fakat daha sağlam paketlerseniz sorun olmaz.

Kutusu olmasına gerek yok, farklı şeylere de konulabilir. Mesela ben geçenlerde HDD aldım, gönderen kişide kutusu olmadığı için kartona paketlemiş fakat daha sağlam paketlerseniz sorun olmaz.
Anladım bi deneyeyim öyleyse satmayı

Uğraşmam diyorsanız, 5K ile i5 11. nesil ana kart + ram alabilirsiniz.
Peki önerdiğiniz model vs. var mıdır? Anakart bu model, ramler bu model gibi.

Elinizdeki ramları satarsanız paranız şunlara yetebilir,

Geri
Yukarı