i7-6700K Windows 11 Desteklemiyor mu?

Yeni nesil bir atom işlemci Windows 11 çalıştırırken, 32 gb ram, gtx 1080 ekran kartı, 2x1 tb ssd, tpm, secure boot ne isterse fazlası ile olan 6700k işlemcili bir sistemi kabul etmiyor. Bu gerçekten çok saçma geliyor. Windows 10 da da gayet performansı güzel, geçmeyiz bizde olur biter. Zaten ağırlık linux mint kullanıyorum, çok da önemli değil..

Yeni nesil bir atom işlemci Windows 11 çalıştırırken, 32 gb ram, gtx 1080 ekran kartı, 2x1 tb ssd, tpm, secure boot ne isterse fazlası ile olan 6700k işlemcili bir sistemi kabul etmiyor. Bu gerçekten çok saçma geliyor. Windows 10 da da gayet performansı güzel, geçmeyiz bizde olur biter. Zaten ağırlık linux mint kullanıyorum, çok da önemli değil..
Valla çok umursadığımdan değil ama Windows 11 arayüzü tasarımı çok hoşuma gitti geçmek istedim. Sırf Windows için işlemci değiştiren olacağını da sanmıyorum.

@Ömer Faruk Çift Güçlü olması yetmiyor demek. Güvenlik açığı riski olsun falan bakıyor şu Android özelliği getirdiği için MC kendini sağlama almak istiyor. Şimdi TPM 2.0 ile de kamera kapatmanıza gerek olmayabilir işte bunların zorunlu olmasının nedeni bu.

Geri
Yukarı