Adam ısrarla ben bu bilgisayarı iş için topladım diyor israf yazan arkadaşlar var. 3D modelleme programlarında yüksek performans alabilmek için toplanmış bir sisteme israf yazan mantığı anlayamıyorum. Aynı anda birden fazla program kullandığında performans kaybı olmaması için toplanmış demek ki bu işten para kazanıyor. Bence gereksiz yorum yapılmamalı.

Adam ısrarla ben bu bilgisayarı iş için topladım diyor israf yazan arkadaşlar var. 3D modelleme programlarında yüksek performans alabilmek için toplanmış bir sisteme israf yazan mantığı anlayamıyorum. Aynı anda birden fazla program kullandığında performans kaybı olmaması için toplanmış demek ki bu işten para kazanıyor. Bence gereksiz yorum yapılmamalı.
Eyvallah çok güzel özetlediniz teşekkür ederim.

Yazılanların okudum gerçekten üzüldüm.
İsraftı, şovdu, gerekliydi veya gereksizdi.
Arkadaşımız işi için almış ve bizimle paylaşmış.
Durumu demek ki iyi.
Ve arkadaşımız belki yardımda yapıyor bunu bilemeyiz.
Bazı insanlar sınırını bilmiyor özele karışıyor.
İmrenin ama hasetlenmeyin!
Kimseye aldırma kardeş güle güle kullan.
İşinde başarı[emoji106] oyunda bol eğlenceler[emoji41]

Son düzenleyen: Moderatör:
Eyvallah çok güzel özetlediniz teşekkür ederim.
Rica ederim ne demek. Bende Solid, AutoCad gibi programlar kullandığımdan sizi anlayabiliyorum o yavaşlığın insanın ömründen ömür çaldığını vs. O yüzden güle güle kullanmanız dileğiyle kolay gelsin şimdiden.

Arkadaşlar yakın zamanda topladığım 32 bin liralık bilgisayarımın testleri bitmiştir. Sistem özellikleri ve test sonuçları aşağıdadır.
  • İntel Core i7 6950x (10 Cores, 20 Threads)
  • Asus Rampage v Edition 10
  • Asus Rog Strix 1080 (SLİ)
  • Corsair 128 GB DDR4 Vengeance Led 3000 mhz
  • Corsair h115i Cpu soğutucu
  • Samsung 960 Pro 1 TB NVME
  • Seagate Barracuda 3TB Sabit disk
  • Be quiet! Dark Power Pro 1200 watt (Turbo ile 1300 watt) 80 plus Platinium
  • Be quite! Dark Base Pro 900 Silver Kasa
PassMark Rating 7030.5 99th percentile

CİNEBENCH R15 by MAXON

OpenGL 144.06 FPS
CPU 2123 CD

Arkadaşlar resimleri yükleyemedim resim boyutları yüksek diyor oysaki 7 MB resim yani. Ama test sonuçları yazdığım gibidir. Umarım ilerde resim yükleme boyutu artar.

Technopat ekibine ve sevenlerine iyi günler dilerim.
Sistem harika toplanmış fakat anakart ve hdd şunlar olsaydı daha memnun kalırdınız bence.
Anakart ; MSI X99A XPOWER TITANIUM Intel X99 Soket 2011V3 DDR4 3466Mhz(OC) USB 3.1 Anakart Hdd; Seagate FireCuda 2TB Gaming Desktop SSHD - ST2000DX002 Hard Disk

@M3K0
Konudaki 3 TB HDD daha iyi. Sizinki SSHD olsa bile 2 TB. Konu sahibinin uğraştığı işe bakılırsa fazla yer lazım. Ayrıca SSHD'ye de pek gerek yok. Zaten çoğu işi SSD halledecektir.

Anakarta gelince, konu sahibinin aldığı anakart X99 serisi için en iyi anakart. En iyi olmasa bile en iyilerinden biri.

@M3K0
Konudaki 3 TB HDD daha iyi. Sizinki SSHD olsa bile 2 TB. Konu sahibinin uğraştığı işe bakılırsa fazla yer lazım. Ayrıca SSHD'ye de pek gerek yok. Zaten çoğu işi SSD halledecektir.

Anakarta gelince, konu sahibinin aldığı anakart X99 serisi için en iyi anakart. En iyi olmasa bile en iyilerinden biri.
Ben Anakart'ı yanlış göstermişim(Godlike'ı örnek göstermek istemiştim.) o konuda haklısın ama yine de Msi Godlike daha iyi diye düşünüyorum. SSHD konusunda da Barracuda nasıl Firecuda'dan daha iyi olabilir diye düşünmedim değil he hafıza konusunda eyvallah yani sonuçta Firecuda belli bir limite (2GB) kadar imkan sunuyor. Diğer serilerde daha fazla hafıza var ama benchmark testlerinde gördüğüm kadarı ile Firecuda serisi solluyor o bakımdan önermiştim bende zaten. Daha iyi performans daha mutlu kullanıcı demektir zihniyetiyle yazmış olduğum bir yorumdu sadece. :)

burdayım buyrun

Yahudilerin yaptıkları icatlara para vermeyin ne demektir ya. Bilgisayarın temeli sayılardan oluşuyor ve dört işlemi müslümanlar bulduğuna göre bu durumda kullanmamak haramdır. Siz kendi kazandığınızın yarısını bağışmı yapıyorsunuz dünya kazansınmış geç bunları. Sen para biriktirip 3+1 ev almak istiyorsun senelerce çalıştıktan sonra dur ben bu paranın yarısını veriyim 1+1 ev alıyım öteki yarısını bağışlıyım dünya kazansın ben hanım ve çocuklar 1 odada kıvrılıp yatarız diyorsun buyur sen yap ozaman.

Murat abi cidden ne iş yapıyorsun merak ettim yazarsan çok makbule geçer.

@M3K0

Bilgisayarım açılmaması başladı q code 00 veriyor. Asus a gittim anakart arızalı raporu verdiler yenisini aldım oda aynı hatayı veriyor ne yapıcam bilmiyorum

Uyarı! Bu konu 7 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı