i7 7500u Big Sur uyumlu mu?

furkiseren

Hectopat
Yer
Boşluk
Daha fazla  
Meslek
Öğrenci
Sistemim Intel i7 7500u / NVIDIA GeForce 940MX / 8 GB RAM (laptop kullanıyorum.) @Yiğit Gençer hocamın videosundan bakarak yapacağım. Windows 11 ile Dual boot etmeyi düşünüyorum. Sıkıntı çıkar mı Windows 11'e dönememek gibi? Wi-Fi driverı gibi şeyleri nasıl halledeceğim? Uyumlu değil sanırsam benim markam. Farklı bir driver yerine okutabilir miyiz? En önemlisi RAW dosyasını USB'ye nasıl yazacağım ve bootta sorunsuz açılacak mı?

Son düzenleyen: Moderatör:
Ben o videoda i5-7200U modelini kullanarak yaptım. Mimari olarak işlemciler aynı olduğu için hiçbir sorun çıkmayacaktır. Laptop-Kaby Lake.plist adlı dosyanın adını "config.plist" olarak değiştir. Gerisi için videoya bakma. Video sıfırdan kurulum yapıyor. Aşağıdaki Rehber Windows 11'in yanına macOS kurmanda yardımcı olacaktır :)

Ben o videoda i5-7200U modelini kullanarak yaptım. Mimari olarak işlemciler aynı olduğu için hiçbir sorun çıkmayacaktır. Laptop-kaby Lake.plist adlı dosyanın adını "config.plist" olarak değiştir. Gerisi için videoya bakma. Video sıfırdan kurulum yapıyor. Aşağıdaki rehber Windows 11'in yanına macOS kurmanda yardımcı olacaktır :)

Şimdi gerekli yazılım sürücülerinizi(.EFI) drivers klasörüne, kextleri ve acpı'leri de kendi klasörlerine atabilirsiniz. Clover'daki UEFI sürücülerinin OpenCore'da desteklenmediğini aklınızda bulundurun.(emuvariableuefı, aptiomemoryfix, osxaptiofixdrv, vb). Desteklenen sürücüler ve OpenCore ile birleşen sürücüler için lütfen bkz: Clover yazılım sürücüsü dönüşümü.

Hocam ben yukarıdaki yazıyı anlamadım. Kextleri ve acpı'leri nereden bulacağız? Yazılım sürücülerimizi nasıl çıkartacağız? Ayrıca linkde çalışmıyor.

Şimdi gerekli yazılım sürücülerinizi(.EFI) drivers klasörüne, kextleri ve acpı'leri de kendi klasörlerine atabilirsiniz. Clover'daki UEFI sürücülerinin OpenCore'da desteklenmediğini aklınızda bulundurun.(emuvariableuefı, aptiomemoryfix, osxaptiofixdrv, vb). Desteklenen sürücüler ve OpenCore ile birleşen sürücüler için lütfen bkz: Clover yazılım sürücüsü dönüşümü.

Hocam ben yukarıdaki yazıyı anlamadım. Kextleri ve acpı'leri nereden bulacağız? Yazılım sürücülerimizi nasıl çıkartacağız? Ayrıca linkde çalışmıyor.
Bunların hiç birine gerek yok. OpenCore Big Sur/Monterey imajını indirin. Transmac ile bir USB içine yazdırın. OC EFI/EFI/OC içine girin ve Laptop-Kaby Lake.plist olan dosyanın adını config.plist olarak değiştir ve kuruluma başla. Kurulumdan sonra sürücüler için ayrı bir konu açarsın :)

Geri
Yukarı