i7-7500U Laptop ısınıyor

Aquaranee

Hectopat
Daha fazla  
Bilgisayarımda eskiden bazı oyunlarda ısınma sorunu olurdu ve oynayamazdım. Fakat şu anda bir pixel oyunda bile bilgisayar ısınıyor. Enter the Gungeon oynuyorum işlemcim 93 derecelere kadar çıkıyor. Oyuna girdiğimde kendi kendine yüksek performansa alıyor ama dengelide olsa da bir şey değişmiyor hala ısınma sorunu devam ediyor. Bu ısınma sorununu nasıl düzeltebilirim? Soğutucu aldım fakat neredeyse hiçbir etki yaratmadı. Bilgisayar boşta bile 40 derece.

Sistemim;
Intel Core i7-7500U 2.90GHz
AMD Radeon R7 M340
8 GB RAM

Son düzenleyen: Moderatör:
Bilgisayarımda eskiden bazı oyunlarda ısınma sorunu olurdu ve oynayamazdım. Fakat şu anda bir pixel oyunda bile bilgisayar ısınıyor. Enter the Gungeon oynuyorum işlemcim 93 derecelere kadar çıkıyor. Oyuna girdiğimde kendi kendine yüksek performansa alıyor ama dengelide olsa da bir şey değişmiyor hala ısınma sorunu devam ediyor. Bu ısınma sorununu nasıl düzeltebilirim? Soğutucu aldım fakat neredeyse hiçbir etki yaratmadı. Bilgisayar boşta bile 40 derece.

Sistemim;
Intel Core i7-7500U 2.90GHz
AMD Radeon R7 M340
8 GB RAM
Termal macunu en son ne zaman yenilediniz?

Laptop için yaz aylarında normal sayılabilecek sıcaklıklar bunlar. Becerebiliyorsanız ve garantisi yoksa termal macunu yenileyip hava yollarını temizleyebilirsiniz. Hiçbir şey yapamayacaksanız bilgisayarın hava kanallarına süpürge tutabilirsiniz. Çok etkili olmaz ama hiç yoktan iyidir.

Boşta ne bekliyorsun? Benim PC boşta 60 derece oyunda 98 derece.
Ayrıca u serisi işlemciler Watt anlamında kısılmış işlemcilerdir.
Oyun oynamakın sonucu iyi olmayabilir, laptopta sıcaklığı dert etmeyin zaten 103 dereceyi geçince( tehlikeli ısı) kendini frenleyip kapatıyor.

Geri
Yukarı