Çözüldü İ7 7700 HQ macOS Mojave Kurulumda hata ve USB olmadan boot edememe sorunu

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

Firehorse MK II

Megapat
Makaleler
1
Yer
Eskişehir
Daha fazla  
macOS kurulumunda Clover görünmüyordu bu problemi aştım fakat
@blackandyellow hocam, verdiğiniz imajı "config_intelmobile_config" ile denedim, ilk başta "Framebuffer" hatası aldım. Daha sonra ekran kartının fakeid'ini 0x059120000 olarak ayarladım, hata düzeldi. Ama sonra "kext stall AppleACPICPU" hatasını tekrar aldım. :)Yardımcı olun lütfen.

Son düzenleyen: Moderatör:
Kuruluma Intel Inject kaldırıp geç. Sonra dene. Eğer kurduktan sonra böyle ise bir ekran görüntüsü ekle buraya.
Not: Fakeid olarak 0x12345678 yazarak bypass edebilirsin yani kartı devre-dışı yaparsın yazılımsal.
Düzenleme: Harici grafik kartınız var ise işareti varsa kaldırın graphics kısmından.

Maalesef, dediğiniz ayarları yapıp sıfırdan kurdum, yine ilk başta "Framebuffer" hatası aldım. Bu arada ben FakeID'i değil, alttakini değiştiriyormuşum. Her neyse, FakeID ayarını da dediğiniz gibi 0x12345678 yaptım olmadı, daha sonra tekrar alttakini 0x59120000 yaptım, yine "kextd stall AppleACPICPU" hatası aldım. Aynı configi kullandım. @claus hemen paylaşıyorum 3-5 dakikaya geliyor.
@claus ve @blackandyellow buyrun hocam;

Bu fotoğrafta "Inject Intel" aktif, "FakeID" "0x12345678", altıdaki seçenek "0x59120000", "Nvidia graphic" devre dışı ve config dosyası "config_intelmobile_config" idi.
393669

Bu fotoğrafta ise, "InjectIntel" devre dışıydı ve config dosyası yine "config_intelmobile_config" idi.
2.jpg

Kalmadı mı çare? :) @claus @blackandyellow

Son düzenleme:
Şimdi sadece bu şekilde dene. HD 620 için olan Config dosyasını seç.
Graphics kısmında sadece Inject Intel işaretli olsun ve fake ID 0x59168086 ve İg-platform ID 0x591b0000 olarak dene.
Ayrıca DSDT veya SSDT kullanıyor musun ?

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı