i7-7700 oyunda işlemci kullanımı %95

Aeklink

Hectopat
Makaleler
6
Yer
Antalya
Ağır oyunlar oynarken işlemci kullanımı %95-100 arasında geziyor. Sıcaklık 85 derece civarları. Acaba kullanımdan dolayı mı bu kadar ısınıyor? Kullanımı nasıl düşürebilirim?
İşlemcim i7-7700.

Son düzenleyen: Moderatör:
Ekran kartın nedir? Ağır oyunlardan kastın RDR2 gibi oyunlar mı? Sıcaklıklar yüksek sayılır, OC yaptın mı?

Kullanımda genel olarak yük bindiği için dolayısı ile sıcaklıkları da arttırır.

Son düzenleme:
Isınmayı düşürmek için iyi bir kule tipi soğutucu alabilirsiniz. Kullanımı düşürmek için ise iki seçeneğiniz var. Ya V-sync açarak FPS'i sabitleyeceksiniz ya da grafik ayarlarını artırarak daha düşük FPS alınmasını sağlayacaksınız. Bu iki durum da işlemciye binen yükü azaltacağından kullanım oranı da düşecektir.

Ekran kartın nedir? Ağır oyunlardan kastın RDR2 gibi oyunlar mı? Sıcaklıklar yüksek sayılır, OC yaptın mı?

Kullanım genel olarak yük bindirdiği için dolayısı ile sıcaklıkları da arttırır.
OC yapmadım. Ekran kartım GTX1060 6GB.
Oynadığım oyun "Tom Clancy's Ghost Recon: Wildlands".

Isınmayı düşürmek için iyi bir kule tipi soğutucu alabilirsiniz. Kullanımı düşürmek için ise iki seçeneğiniz var. Ya V-sync açarak FPS'i sabitleyeceksiniz ya da grafik ayarlarını artırarak daha düşük FPS alınmasını sağlayacaksınız. Bu iki durum da işlemciye binen yükü azaltacağından kullanım oranı da düşecektir.
Zaten 55FPS alıyorum. Daha fazla düşmesini istemiyorum.

4C/8T bir işlemci olduğu için yüksek kullanım oranları normal. Isı değerleri ise yüksek. Yeni bir soğutucu takarsanız ısınmadan dolayı eğer frekans düşürüyorsa bu sorun ortadan kalkar.

4C/8T bir işlemci olduğu için yüksek kullanım oranları normal. Isı değerleri ise yüksek. Yeni bir soğutucu takarsanız ısınmadan dolayı eğer frekans düşürüyorsa bu sorun ortadan kalkar.
Soğutucu öneriniz var mı?
Bütçem kısıtlı o yüzden F/P ürünü olursa iyi olur.

Ayrıca termal macunu 3 yıldır değiştirmedim.

Ayrıca termal macunu 3 yıldır değiştirmedim.

Bu sorun olabilir işte, önce macun yenile. Sonra sıcaklıklar devam ederse soğutucu değiştir.

Soğutucu öneriniz var mı?
Bütçem kısıtlı o yüzden F/P ürünü olursa iyi olur.

Snowman T6 Ultra veya kasana genişlik olarak sığarsa X6
OC yapmadım. Ekran kartım GTX1060 6GB.
Oynadığım oyun "Tom Clancy's Ghost Recon: Wildlands".

Sıcaklık kaynaklı olabilir dediğimiz gibi, önce bu sorunu bir halledelim devam ederse yeni çözümler ararız.

Bu arada bilgisayarına virüs girmiş olma ihtimali yok değil mi? Onlar da sebep olabilir çünkü.

Bu sorun olabilir işte, önce macun yenile. Sonra sıcaklıklar devam ederse soğutucu değiştir.
Snowman T6 Ultra veya kasana genişlik olarak sığarsa X6.
Kasam devasa.
Sıcaklık kaynaklı olabilir dediğimiz gibi, önce bu sorunu bir halledelim devam ederse yeni çözümler ararız.
Macun gerçekten etkili olur mu?

Bu arada bilgisayarına virüs girmiş olma ihtimali yok değil mi? Onlar da sebep olabilir çünkü.
Neden olmasın?
Her şeyim korsan. Ama bu oyun orijinal.

Ağır oyunlar oynarken işlemci kullanımı %95-100 arasında geziyor. Sıcaklık 85 derece civarları. Acaba kullanımdan dolayı mı bu kadar ısınıyor? Kullanımı nasıl düşürebilirim?
İşlemcim i7-7700.
Açıkcası ben çok takmıyorum. 5600x im bf5 de 91 derece oluyor. Ama sorun yok çünkü amd 94 dereceye kadar no problem diyor bende tamam diyorum sonra BIOS a giriyorum dikkat sıcaklığınız çok yüksek çıktı diyor ama napayım :D.

Geri
Yukarı