i7-7700 Sistemde Valorant'ta oyunun sesi geliyor ancak görüntü donuyor

İşletim sistemi
Windows 10

y1to

Centipat
Daha fazla  
RAM
16GB
Ekran kartı
NVIDIA GeForce GTX 1050
İşlemci
i7-7700
Eskiden Valorant oyununu oynarken hiçbir sorunum yoktu rahat rahat oynuyordum sonra birden bir şey çıktı ben maçtayken vesaire bir anda oyun donuyordu başka sekme, pencere açılmıyordu ve Valorant'tan çıkılmıyordu ama oyunun sesi falan geliyordu. Bundan kurtulmanın tek yolları Windows+Tab ile başka masaüstünde Valorant'ın görevine son vermek veya bilgisayarı kapatıp açmak ama bunu yaparken 2 round falan gidiyor çok rahat bu yüzden çok sıkıntı oluyor yalvarırım bunun çözümünü bilen yazsın. Sorun 1.5 aydır falan var hard disk yerine SSD takmıştık ama hala devam ediyor yani SSD ile ilgili de değil. Sistem bilgilerini aşağıya yazdım.

Son düzenleyen: Moderatör:
Farklı bir ekran kartı takıp aynı sorunu yaşayaıp yaşamadığını kontrol edebilir misin sıcaklıkların normal termal macunluk bir durum yok.

Farklı bir ekran kartı takıp aynı sorunu yaşayaıp yaşamadığını kontrol edebilir misin sıcaklıkların normal termal macunluk bir durum yok.
değiştirecek düzgün ekran kartım yok

PC'ye format atsam düzelir mi?

Birkaç defa başıma geldi. En kritik anda aynı şekilde oyunum donmuştu bilgisayara reset atmak zorunda kalıyorum hatta. Bugün de arkadaşım oyuna girerken dondu ve Görev Yöneticisi vs. açılmıyor kalıyor öyle. Oyunla ilgili bir hata mı acaba? Tabii sizde çok sık yapıyorsa farklı bir sorun olabilir.

Sizde bunu yazdıktan sonra tekrar oldu mu?

Yük altındamı

Ben şimdi YouTube'dan RAM temizleme videoları falan izleyip uyguladım ve bellek kısmında ön belleğe alınmış kısmı 6.2 GB'dan 400 MB'e falan düştü bu çözümü olabilir mi?

Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı