i7 7700 Termal macun önerisi

Bu kadar zahmet etmene gerek yoktu kral son paragraf yeterliydi. :D Ryzen işlemcilerde genelde klipsli montaj var ve montajı 10 saniye bile sürmüyor. Stok fandan daha pratik. Bilemedim yani ben hiç sıkıntı yaşamadım.
AMD'de sadece Wraith Prism'de var onlarda direkt klips var çevirip gerginlik ayarı yapabiliyorsun vesaire Snowman T6 gibi olanları direkt gerdirerek kanırttırarak takıyorsun o da aşırı zorluyor. Sökmesine yine sökülüyor fakat geri takmam için üstteki fanları sökmem gerekiyor onları sökünce yine kolay değil çünkü görmeden klipsi yerine tutturman gerekiyor anakartı komple sökmüştüm ilk etapta. Şimdi görmeden tutturup takabiliyorum ama o üstteki iki fanı çıkartmam kaçınılmaz. Bu kadar uzun yazmamın sebebi ise Snowman T6 montajı hariç beğendiğim bir soğutucudur fanları dandik değildir işçiliği de gayet iyidir yani fiyatı uygun olduğunda alınabilir bir soğutucu. Markanın tüm ürünlerine dandik demek yanlış olur o linkleri de o yüzden attım. Verdiği performans gayet tatmin edici.

Tamam bende de var T4 mesela ve dandik olan sadece montajı falan değil ki montajı birçok modelle neredeyse aynı. Klips işi çok pratik bence. Zorlanmadan taktım ben gayet beğendim. Ama malzeme kalitesine bakınca Snowman genel anlamda düşük. Güzel görünse de fanları yükte çok sesli çalışıyor mesela. Ekstra uğraş gerektiriyor UV yapıp 2. fanı voltaj kontrolüyle bağlamak gibi.

Bile derken? Snowman'ler zaten dandik ürünler. Kullanıcısı olarak söylüyorum bunu. 150 liralık Snowman soğutucuya 160 liralık macun sürerek kullanıyorum ki iş görsün. Sen T6 ile can çekişiyorsan kaliteli macun kullan derim. T4 ile çok iyi sıcaklıklar elde ediyorum.

Snowman ürünlerin içinden çıkan termal macunun işimi göreceğini düşünüyor musun? İşimi görmezse Arctic MX 4 almayı planlıyorum.

Snowman ürünlerin içinden çıkan termal macunun işimi göreceğini düşünüyor musun? İşimi görmezse Arctic MX 4 almayı planlıyorum.
Snowman soğutucu alacaksan kesinlikle ayrıca bir termal macun almalısın. Ben öyle yaptım.

Snowman soğutucu alacaksan kesinlikle ayrıca bir termal macun almalısın. Ben öyle yaptım.

Şu anda sadece biraz daha stabil bir sıcaklık almaya çalışıyorum. Durumum da termal macun ve soğutucu almya el vermediği için soğutucunun termal macununu kullanıp sonrasında daha kaliteli bir termal macun almayı düşünüyorum. İşimi görürse almama da gerek yok. İşlemcimi bu soğutucu (T4) ve kendi termal macunu çekirdek sıcaklığını ne kadar düşürür.(Yükte 95 dereceden 100 dereceye kadar çıkabiliyor)Şu anda Stok fan ve 2.5 yıllık bir termal macun var.

Soğutucu alıp ileride macun da alabilirsin. Sadece macun alıp olduğu gibi daha iyi sıcaklıklarda da kullanabilirsin. Sana kalmış. Macun daha ucuza gelir. Soğutucu ise uzun vadede daha serin çalışmasını sağlar.

Tamam bende de var T4 mesela ve dandik olan sadece montajı falan değil ki montajı birçok modelle neredeyse aynı. Klips işi çok pratik bence. Zorlanmadan taktım ben gayet beğendim. Ama malzeme kalitesine bakınca Snowman genel anlamda düşük. Güzel görünse de fanları yükte çok sesli çalışıyor mesela. Ekstra uğraş gerektiriyor UV yapıp 2. fanı voltaj kontrolüyle bağlamak gibi.
Snowman T4'te kullanılan fan o kadar da iyi değil sesli çalışması muhtemel bendeki fanın hava akışı ID-COOLING ile aynı diyebilirim.

Dostum sonuç olarak Snowman dandik bir marka bloğunu dikkatli incelersen yamuk yumuk bir sürü yer bulursun hepsinde böyle bu. Neden ucuz sanıyorsunuz? :D :D İşini görüyor mu? Kesinlikle. Bu sebeple ben de tercih ettim zaten ama var diye övmeye gerek yok.

Hocam ben aldığımda ID-COOLING markasından bir haberdim. Şimdi hangisini alırsın diye sorsan tabii ki ID-COOLING alırdım. Tabii Snowman soğutucularının dandik olduğunu biliyordum ancak T6 diğerlerinden farklı çünkü fanları diğer Snowman soğutuculara kıyasla performanslı kalıyor. Blok kısmında yamukluk göremedim maalesef şimdi tekrardan sipariş etsem belki yamuk bir soğutucu gelebilir çünkü fabrika hatası diğer markalara göre daha olasıdır. :) Değerlendirmemde de fark edersen ki fiyatına göre malzemeden kısılmamış bir soğutucuya göre işçiliğinin iyi olduğunu söz ettim. Ama genele bakıldığında kaliteli mi, değil tabii ki çünkü kutu içeriği neredeyse yok içinden çıkan termal macun ısı iletimi yüksek de söylense iyi bir performans veremeyeceğinden çoğu kişi bahsetti. Tek başına yeterli olmayan bir soğutucu. Montajını siz beğenmiş olabilirsiniz belki kasanız geniştir kolaylıkla montajını yapıyorsunuzdur fakat bana sağlıklı bir yöntem gibi gelmiyor montajı. Tırnağın bir kısmına taktıktan sonra soğutucu çapraz duruyor ve o şekilde baskı uygulayarak diğer tırnağa geçiriyorsunuz. Macunun durumuna ne olmuştur, belli değil. Oysa ki TT Nic F3/C4 gibi veyahut ID-COOLING gibi bir soğutucudaki montaj direkt vidalarla oluyor ve her defasında sağlam ve doğru taktığınızdan emin oluyorsunuz. Montaj şeklinin mandal olması maliyetinin kısıldığı anlamına gelir.

Arkadaşlar Snowman T4 elime ulaştı taktım denedim şu anda yük altında 65-70'i geçmiyor yardımlarınız için sağ olun içinden çıkan macun da yetti bana..

Yeni konular

Geri
Yukarı