i7 7700 uyumlu anakart nereden alınır?

Arkadaşlar siz neden bu kadar saldırgan yanıtlıyorsunuz bazı intel kartlarda amd gibi dikenli olabiliyor bende i7 7.nesilide i7 m700 sanmıştım 7700 olduğunu o an fark edememişim bazen sizinde bilmediğiniz şeyler olabiliyor intel kartlarda dikenli olabiliyor zaten uyumluysa yazdım oraya sizin sandığınız gibi 2çeşit işlemci yok dikenli ve dikensiz diye kimi dikenli ancak ortası boşluk kiminde ise hem anakart hem işlemci deikensizdir bu kadar yüklenmenize gerek yoktu.siz ultra zeki arkadaşlara kusursuz bilgi sunamadığım için özür dilerim
Usta, savunma psikolojisi elbette iyi bir şeydir. İnsanın psikolojik savunma mekanizmalarından biridir. O olmasa herkes delirir. İyi ki kendini savunuyorsun.

Ama bu işlerde en azından nesil bilgilerini biraz araştırip gel. Sormak istedigin bir şey varsa da sor lütfen.
Dikenli dikensiz olayına hiç girmeyeyim.

Usta, savunma psikolojisi elbette iyi bir şeydir. İnsanın psikolojik savunma mekanizmalarından biridir. O olmasa herkes delirir. İyi ki kendini savunuyorsun.

Ama bu işlerde en azından nesil bilgilerini biraz araştırip gel. Sormak istedigin bir şey varsa da sor lütfen.
Dikenli dikensiz olayına hiç girmeyeyim.
Ben çok bilgili olduğumu iddia etmiyorum ama adam hahaha emojisi bırakmış az çok araştırıp baktım ama hata yapmışım o anda kafam karıştı ve mesajı silemiyorum herkes senin gibi güzelce uyaramıyor sadece üzüldüm yıllardır bu işle meşgulüm Adıyaman gibi bir şehirde yaşıyorum bilgisayarcılar amd athlonn serisini i3 sanıyor doğru bilgiye ulaşamıyorum işlemci gibi komplike bir konuda saçmaladım zaten yardım isteyen arkadaş baktığında b450m in uyumlu olmadığını anlardı kaç kere işlemci söktüm hatta dikensiz boşluklu 988pin pc mobil anakartta i5 m520 bile kullandım ve böyle emoji bırakıp dalga geçmesi sinirimi bozdu kusura bakmayın(mobil anakarttan kastım telefondaki deil PC de bazı anakartlar mobil anakart diye geçer)

Son düzenleme:
Ben çok bilgili olduğumu iddia etmiyorum ama adam hahaha emojisi bırakmış az çok araştırıp baktım ama hata yapmışım o anda kafam karıştı ve mesajı silemiyorum herkes senin gibi güzelce uyaramıyor sadece üzüldüm yıllardır bu işle meşgulüm Adıyaman gibi bir şehirde yaşıyorum bilgisayarcılar AMD athlonn serisini i3 sanıyor doğru bilgiye ulaşamıyorum işlemci gibi komplike bir konuda saçmaladım zaten yardım isteyen arkadaş baktığında B450M in uyumlu olmadığını anlardı kaç kere işlemci söktüm hatta dikensiz boşluklu 988pin PC mobil anakartta i5 M520 bile kullandım ve böyle emoji bırakıp dalga geçmesi sinirimi bozdu kusura bakmayın.

Yani hocam bunda abartılacak bir şey yok. Yeri geliyor bizim yorumlara "begenmedim" bırakılıyor, yeri geliyor abuk subuk nedenlerden ceza alıyoruz.
Yani chipseti geçtim (herkes bilgili olmak zorunda değil), Intel işlemciye AM4 soket anakart öneriyorsun. Elini vicdanına koy başkası yapsa bunu sende alaya alırsın. Bu kadar büyütmene gerek yok. Seni aşağılamadık, hakaret etmedik. Sende konuyu bu kadar büyütme kapatalım gitsin 👍

Yani hocam bunda abartılacak bir şey yok. Yeri geliyor bizim yorumlara "begenmedim" bırakılıyor, yeri geliyor abuk subuk nedenlerden ceza alıyoruz.
Yani chipseti geçtim (herkes bilgili olmak zorunda değil), Intel işlemciye AM4 soket anakart öneriyorsun. Elini vicdanına koy başkası yapsa bunu sende alaya alırsın. Bu kadar büyütmene gerek yok.
Haklısın ama bazı intel kartlar tıp olarak AMD tarzı olabiliyor bende i7 7700ü i7 700(m serisi olan) sandım bu tip işlemciler amd gibi dikenli bir ancak bu anakartla uyumlu mu bilmiyorum sadece rahatsız oldum kusura bakmayın ama @izmirkartali gibi uyarabilirdiniz zaten çok bilgili olmaya gerek yok öneride bulunmak için

Geri
Yukarı