i7 7700 ve GTX 1070 sistem oyunlarda düşük performans sorunu

KarubaR

Hectopat
Daha fazla  
  • GTX 1070
  • i7 7700
  • 750 W+80 PSU
  • B250M Bazooka M3
  • 16 GB DDR4 RAM

Bileşenlerinden oluşan bir sisteme sahibim. Toplayalı 1 ay oldu ve gerçekten düşük FPS alıyorum. Counter Strike: Global Offensive'de 250 civarı arada bir yırtılmalarda giriyor hatta bazen GeForce Experience'den açmayınca kasıyor. İkinci olarak Rocket League'de bazı maplar aşırı derecede kasıyor. 50 FPS aldığım oluyor. Tüm forumları gezdim bir sonuca ulaşamadım bilgisayarın şu an tek sorunu Windows'un crackli olması. Oyunlar orijinal. Geforce Experience güncel.

DSR'ı Nvidia denetim masasından tüm 2.0x 4.0x'i tikleyip uyguluyorum ama oyunda 1080'in üstü gözükmüyor. GeForce Experience ayarlarından oyunu seçip 4K'ya alıyorum (2K gözükmüyor bile) oyuna girdiğimde 640x480 ayarında olmuş oluyor ve oyun ayarlarına girdiğimde gene 1080'in üstü yok. Monitör 60Hz 1920x1080. DSR açmak isteme nedenimse FPS sorunu gerçekten yardıma ihtiyacım var.

Son düzenleyen: Moderatör:
Afterburner ile SS ekleyebilirseniz daha çok fikir sahibi oluruz. Bende de 1070 var 4k ya kadar açılıyor ancak her oyunda gözükmüyor.

Hocam maalesef siz de benimle aynı hatayı yapmışsınız. Bu karta bu monitörler olmuyor. Hakkını vermiyor kartın. Ya yırtılma oluyor, ya da VSYC açıyorsun önlemek için bu sefer de anlık takılma oluyor FPS düşüşlerinde...Denetim masasından gerekli yükseltmeyi yaptıktan sonra bilgisayarı yeniden başlattınız mı? Yeniden başlatmayınca bende aktif olmuyor 1080p üzeri çözünürlükler.

Afterburner ile SS ekleyebilirseniz daha çok fikir sahibi oluruz. Bende de 1070 var 4k ya kadar açılıyor ancak her oyunda gözükmüyor.

Hocam merhaba,
Monitör modelinizi paylaşabilir misiniz?
Teşekkürler.

Uyarı! Bu konu 7 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı