i7 7700 ve RTX 3060 Ti sistem darboğaz sorununu nasıl çözerim?

DennYEZ

Kilopat
Makaleler
2
Bugün gelen 3060 Ti ekran kartımı taktım fakat maalesef büyük bir darboğazla karşılaştım. Yüksek grafikli oyunlarda bile nedense çok fazla darboğaz oldu. İşlemcim i7-7700 ve 16 GB RAM'im var. Sizce ne yapmalıyım? İade edip 1080P'ye ve işlemcime daha uygun bir GPU mu almalıyım yoksa CPU'mu mu güncellemeliyim? Dediğim gibi 1080P çözünürlükte oynuyorum.

Son düzenleyen: Moderatör:
RTX 3060 Ti sürücüleri güncel, Windows ve BIOS'da güncel.

Tamam sen NVIDIA DSR ile çözünürlüğü 2K yap ardından darboğaz kalmaz. Eğer yeni bir monitör alabilecek paran var ise şu monitörün fiyatı çok uygun.

Tamam sen NVIDIA DSR ile çözünürlüğü 2K yap ardından darboğaz kalmaz. Eğer yeni bir monitör alabilecek paran var ise şu monitörün fiyatı çok uygun.
DSR nasıl yapılıyor bilmiyorum.
i7-7700 3060Ti'yi çok rahat beslemesi lazım. Çözünürlük yükseltmeyi deneyin.
Watch Dogs 2'de 40 fps alıyorum ultra ayarlarda neden bilmiyorum. GPU kullanımı %50'ye kadar düşüyor.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
Bu videodan bakabilirsin darboğaz kalmaz monitör almanada gerek kalmaz :)

Watch Dogs 2'de 40 fps alıyorum ultra ayarlarda neden bilmiyorum. GPU kullanımı %50'ye kadar düşüyor.
NVIDIA kontrol paneli üzerinden açıyorsunuz ve monitör çözünürlüğü olarak ekleniyor çok basit bir şey. Youtube üzerinde rehberleri mevcut.
Ama 27 inç altı ekran kullanıyorsanız pek tavsiye etmem. Görüntü çok bulanıklaşıyor.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
Bu videodan bakabilirsin darboğaz kalmaz monitör almanada gerek kalmaz :)
2k mı yapmalıyım 4k mı? Hevesim kursağımda kaldı her çözüme açığım şu darboğaz işi moralimi bozdu. 😟

Tamam sen video da ki adamın dediğini yap. Ardından oyuna girdiğinde 1440P seçeneği olur rahat rahat darboğaz olmadan oynarsın. O ekran kartı zaten tüm oyunları 2K açar.
Tamam deneyip geliyorum hemen.
Tamam sen video da ki adamın dediğini yap. Ardından oyuna girdiğinde 1440P seçeneği olur rahat rahat darboğaz olmadan oynarsın. O ekran kartı zaten tüm oyunları 2K açar.
Maalesef sorun hala devam ediyor delireceğim birazdan.

Dosya Ekleri

• Ekran Görüntüsü (41).png
    Ekran Görüntüsü (41).png
    136,5 KB · Görüntüleme: 42
Son düzenleme:

Geri
Yukarı