I7 7700HQ GTX 1060 Laptop FIFA 22 Düşük FPS

UmutLale

Hectopat
Daha fazla  
Merhaba arkadaşlar. Monster Tulpar T5 V13.1 model laptopa sahibim. Sistemde; Intel Core I7 7700HQ model işlemci, GTX 1060 6 GB ekran kartı ve 16GB DDR4 ram bulunmakta. Fakat FIFA 22'de FPS 60'tan 55lere ve hatta bazen 40lar kadar düşüyor. Termal macunu daha yeni değiştirdim, 10 dakika anca oldu. Sürücülerim ve BIOS'um güncel. İşletim sistemim ve oyunum da orijinal. MSI Afterburner ile ölçüm yaptığımda işlemci 80°-85° arasında seyrederken ekran kartı 95° sabit duruyor. Nasıl bir çözüm yolu izlemeliyim? Teşekkürler.

İlaveten, işletim sistemim ve oyunum ADATA XPG 512GB M.2 NVMe SSD'ye kurulu.

Hocam baktığım kadarıyla 90-92-94 derece olarak farklı farklı kaynaklarda sıcaklık limitinin olduğu yazıyor. Her türlü sıcaklıktan dolayı ekran kartı sıkıntıda. Hangi macunu sürdünüz?

Hocam baktığım kadarıyla 90-92-94 derece olarak farklı farklı kaynaklarda sıcaklık limitinin olduğu yazıyor. Her türlü sıcaklıktan dolayı ekran kartı sıkıntıda. Hangi macunu sürdünüz?
HALNZIYE Hy-p13 Termal Macun 2 Gr. 13.4w

Aynı macunu işlemciye de sürdüm ve ısı düşüşü yaşandı.

HALNZIYE Hy-p13 Termal Macun 2 Gr. 13.4w
Aynı macunu işlemciye de sürdüm ve ısı düşüşü yaşandı.
Hocam dediğinize göre ekran kartındaki macun sürümünde bir sıkıntı var o zaman. Gram olarak az olduğu için sökün bir daha sürün desem büyük ihtimalle yetmez. İsterseniz MSI afterburner ile curve düzenleyin hızını biraz düşürün isterseniz grafikleri biraz daha azaltın. İkisinden birisinin işinizi görmesi lazım.

Hocam dediğinize göre ekran kartındaki macun sürümünde bir sıkıntı var o zaman. Gram olarak az olduğu için sökün bir daha sürün desem büyük ihtimalle yetmez. İsterseniz MSI afterburner ile curve düzenleyin hızını biraz düşürün isterseniz grafikleri biraz daha azaltın. İkisinden birisinin işinizi görmesi lazım.
Termal macunu iki kere özenli bir şekilde sürdüm, sonuç aynı.

Yeni konular

Geri
Yukarı