i7 7700HQ laptop, Valorant düşük FPS

İşletim sistemi
Windows 10

akaunt

Hectopat
Merhaba arkadaşlar. Valorant en yüksek ayarlarda da, en düşük ayarlarda da aynı FPS'i almaktayım. Yani grafikleri düşürmem FPS'e yansımıyor. Değişen tek şey ekran kartı kullanımım oluyor ve hiçbir zaman %80 üzerini bulmuyor bu değer. Yaklaşık 100 küsur civarı seyrediyor FPS'im.

Sistem özellikleri:
- Intel i7 7700HQ.
- NVIDIA GeForce GTX 1050 Ti.
- 8 GB Single Channel RAM.

Merhaba arkadaşlar. Valorant en yüksek ayarlarda da, en düşük ayarlarda da aynı FPS'i almaktayım. Yani grafikleri düşürmem FPS'e yansımıyor. Değişen tek şey ekran kartı kullanımım oluyor ve hiçbir zaman %80 üzerini bulmuyor bu değer. Yaklaşık 100 küsur civarı seyrediyor FPS'im.

Sistem özellikleri:
- Intel i7 7700HQ.
- NVIDIA GeForce GTX 1050 Ti.
- 8 GB Single Channel RAM.

Allah'ım çıldıracağım. 100 FPS neyinize yetmiyor. Yetinin azcık ya. Cidden bu tarz konular görüyorum. Neymiş efendim CS:GO 200 FPS üstü alamıyorum neymiş işlemcim ısınmıyor.

Artı -1 Eksi
Allah'ım çıldıracağım. 100 FPS neyinize yetmiyor. Yetinin azcık ya. Cidden bu tarz konular görüyorum. Neymiş efendim CS:GO 200 FPS üstü alamıyorum neymiş işlemcim ısınmıyor.

Arkadaşım halimize şükür tabii de oyun içi çatışmalarda düşüş oluyor sonuç olarak, bu da oyun zevkimi bir nevi baltalıyor. Ayrıca elimin altındaki güçten yararlanmayacaksam niye para ödüyorum bu şeye.

Bu kadar sert çıkışmak kimsenin hakkı değil adamın işlemcisi 80 derecede mi çalışsın?

Tüm driverlarım güncel.

Sorun büyük ihtimal Single Channel RAM'den olabilir oyun içi ayarlarınızı söyler misiniz?

Arkadaşım halimize şükür tabii de oyun içi çatışmalarda düşüş oluyor sonuç olarak, bu da oyun zevkimi bir nevi baltalıyor. Ayrıca elimin altındaki güçten yararlanmayacaksam niye para ödüyorum bu şeye.
O zaman konuyu açmayın, gerek yok.
Hocam ayarları düşürsemde yükseltsemde aynı FPS değerlerini alıyorum. Değişen tek şey ekran kartı kullanımım.
Arkadaşım ekran kartı ve işlemcinin sıcaklık değerlerini paylaşın yardımcı olalım.

RAM'i 8+8 GB yapman gerek...
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.

RAM'i 8+8 GB yapman gerek...

En yakın zamanda yükseltmeyi planlıyorum ama Valorant gibi bir oyunda bu kadar fark yaratır mı bilemedim. Fazla sistem istemeyen bir oyun sonuçta.

Yeni konular

Geri
Yukarı