i7 7700HQ sistem CPU ve GPU değerleri normal mi?

batflleck

Hectopat
Daha fazla  
Merhaba, bilgisayarım Casper Nirvana C900 oyun bilgisayarı diye geçiyor. Bilgisayarımda ciddi bir sıcaklık oluyor. Daha yeni formatlamama rağmen sıcaklık değeri ve CPU kullanımı çok fazla. Oyunlarda bilgisayarı zorlayacak grafiklerde açmıyorum genelde optimum değerlerini seçmeye çalışıyorum. Dün FIFA 21 oynarken aşırı bir ısınma ve menüde aşırı kasma yaşadım. Direk CPU kullanımıma baktım %100 kullanıyordu ve CPU ile birlikte GPU'da 100 idi. Bugün Witcher 3 orta ayarlarda(belirli seçenekler ortadan düşükte) bu değerleri aldım bu değerler normal midir? Bir iki ay önceye kadar oyunları oynarken bilgisayarın fazla ısınması ve oyunlarda aşırı derece kasma yoktu ve fan kendini bu kadar çalıştırmıyordu. Neredeyse uçak sesi geliyor.

Bilgisayarımın özellikleri:
Intel Core i7 7700HQ.
16 GB RAM (8 GB sonradan Casper servisinde eklettim)
NVIDIA GeForce GTX1050 2 GB.
256 GB SSD 1 TB HDD.

123.png

Ekran görüntüsünde olması gerektiği gibi. Ancak söylediğiniz kullanım fazla. İşlemci kullanan başka uygulamalar var mı ona bakın. Normalde 7700HQ, 1050'yi rahatlıkla besleyebilir.

Sıcaklıkların normal gözüküyor. En son ne zaman termal macununu yeniledin?
6-7 ay oldu yaptıralı.
Hepinize teşekkür ederim. Söyledikleriniz içimi rahatlattı. Bazen CPU ve GPU kullanımı ikisi içinde %100 oluyor. Bu normal mi ekran görüntüsünde değerler fazla değişken ancak arada ikisi de 100'ü görüyor.
Ekran görüntüsünde olması gerektiği gibi. Ancak söylediğiniz kullanım fazla. İşlemci kullanan başka uygulamalar var mı ona bakın. Normalde 7700HQ, 1050'yi rahatlıkla besleyebilir.

RAM taktırdım bir haftayı geçmedi daha. Format atmadan kullanmaya devam etmiştim bir sıkıntı yoktu. Ancak temiz kurulum olsun diyerek format attım ve bu problemler ortaya çıktı. Ultra ayarlarda hiç kasmayan FIFA'da menüde aşırı bir kasma oldu.

Son düzenleme:
Kaspersky Internet Security ve Malwarebytes indirip tam tarama yapın. Belki arkada çalışan virüsler CPU ve GPU'yu yoruyor olabilir.

Yeni konular

Geri
Yukarı