i7 7700HQ sistem oyunlarda düşük FPS veriyor

Profesör01

Hectopat
Merhabalar. Bilgisayarım son zamanlarda düşük FPS vermeye başladı.

Sistemim: Casper Excalibur g850.7700 i7 7700HQ. HD630 plextor PX-128s3g - 16 GB DDR4 NVIDIA GeForce 1050 4 GB (Mobile)

Son düzenleyen: Moderatör:
PC'yi alalı 4 yıl oldu ve ben sizden çözüm istiyorum azarlamanızı değil.
Hangi oyunlarda düşük fps veriyor ? Oynadığınız oyunlar değişiyorsa performans düşüklüğü size garip gelebilir fakat artık sistem gereksinimleri çok yükseldi. Kendi sisteminiz ile youtube üzerinden aynı sistemi karşılaştırın. Normalde nasıldı şuan nasıl gibi şeyleri söylemeniz gerek ki durumu anlayabilelim.

Hangi oyunlarda düşük FPS veriyor? Oynadığınız oyunlar değişiyorsa performans düşüklüğü size garip gelebilir fakat artık sistem gereksinimleri çok yükseldi. Kendi sisteminiz ile YouTube üzerinden aynı sistemi karşılaştırın. Normalde nasıldı şu an nasıl gibi şeyleri söylemeniz gerek ki durumu anlayabilelim.

Rocket League ve Forza Horizon 4 oynuyorum genellikle ikisinde de FPS dalgalı oluyor Forza'da ise FPS hem dalgalanırken bir yandanda düşük bant genişliği hatası alıyorum araba kendi kendine fren yapıyor.
Sıcaklıklar nasıl?

Rocket League'de ekran kartı 64 derece.

Rocket League ve Forza Horizon 4 oynuyorum genellikle ikisinde de FPS dalgalı oluyor Forza'da ise FPS hem dalgalanırken bir yandanda düşük bant genişliği hatası alıyorum araba kendi kendine fren yapıyor.
FPS dalgalanması işlemcinizin ısınıp frekans kısmasından dolayı olabilir. Sıcaklıklarınız oyun içerisinde kontrol edin.

Rocket League'de ekran kartı 64 derece.
Genelde gpu işlemciden daha az ısınır. CPU sıcaklığınıza bakmanız gerek.
Hangi uygulama ile kontrol edeyim hocam.
MSI Afterburner indirip kontrol edebilirsiniz. Program biraz karışık o yüzden MSI Afterburner kullanımı technopat yazıp oradan bakarak ayarlayın.

Yeni konular

Geri
Yukarı