i7-7700HQ sistem Windows 11 gereksinimlerini neden karşılamıyor?

syntaxis

Hectopat
Makaleler
1
Yer
Eskişehir
sistem özelliklerim:
İşlemci: Intel Core i7-7700HQ
RAM: 8 GB.
Ekran kartı: Intel HD Graphics 630.
Ekran kartı: NVIDIA GeForce GTX 1050.
128 GB SSD.
1 TB HDD

1624558199770.png

1624558233296.png

Açık olduğu halde bu hatayı vermesi ilginç. @Emir M. TPM'yi açınca hata kayboldu.
Hocam ne yaptıkları gerçekten belli değil. Umarım şu TPM saçmalığını kaldırırlar.

Hadi diğer istekleri değiştirme, tamam. Ama Allah aşkına kaldırın şu TPM özelliğini ya.

Son düzenleme:
Hocam ne yaptıkları gerçekten belli değil. Umarım şu TPM saçmalığını kaldırırlar.

Hadi diğer istekleri değiştirme, tamam. Ama Allah aşkına kaldırın şu TPM özelliğini ya.

@AJFA hocam Insider programına gireyim dedim, orada da aynı uyarı karşıma çıktı. Karşılamıyor diye. Sağlam bir küfür basasım geliyor ama içimde bırakmaya çalışıyorum.
Düzenlenmiş ISO'da Insider çalışmıyor. Birazdan standart ISO'yla kurulum yapacağım.

Insider'a katılırken ben de bu hatayı alırsam bi' bakınırım çözüm yöntemlerine, belki bir şey çıkar.

Düzenleme: @KojiroHyuga04

1624563997980.png

TPM açıkken denetleme aracıyla kontrol ettim. Sonuç yukarıdaki gibi.

Son düzenleme:
Garip bir soru olacak ama ekran kartlarınız donanımsal olarak DirectX 12 destekliyor mu ve WDDM sürümü 2.0 üstü mü?

Ekran kartımın DirectX 12 desteği var. Buna eminim.
WDDM modeli ise 2.7. Bilgisayarım için.
O zaman gene kritik ama bir tık komik soru soracağım öncelikle özür dileyerekten bilgisayarınızda Windows kurarken Legacy olarak mı kurdunuz yoksa UEFI olarak ve bir de Secure boot açık mı?

Yeni konular

Geri
Yukarı