i7-7700HQ sistem Windows 11 gereksinimlerini neden karşılamıyor?

syntaxis

Hectopat
Makaleler
1
Yer
Eskişehir
sistem özelliklerim:
İşlemci: Intel Core i7-7700HQ
RAM: 8 GB.
Ekran kartı: Intel HD Graphics 630.
Ekran kartı: NVIDIA GeForce GTX 1050.
128 GB SSD.
1 TB HDD

1624558199770.png

1624558233296.png

Bu TPM'yi kesinlikle kaldırmaları gerek ki bence kaldıracaklar. Çok tepki gösteren olacak.

Edit 2: Standart ISO'yu yazdırıyorum. H87-PLUS anakartımda TPM portu olup BIOS'umda PTT veya TPM diye bir ayar bulunmuyor. Bakalım yükleyecek mi?

Aynı sorun bende de var. TPM açık, Windows 11 destekliyor hatta bilgisayarımda Windows 11 sızan beta bile kurulu ancak hata veriyor. Garip bir durum.

Düzenlenmiş ISO'da Insider çalışmıyor. Birazdan standart ISO'yla kurulum yapacağım.

Insider'a katılırken ben de bu hatayı alırsam bi' bakınırım çözüm yöntemlerine, belki bir şey çıkar.

Düzenleme: @KojiroHyuga04

Eki Görüntüle 1082046

TPM açıkken denetleme aracıyla kontrol ettim. Sonuç yukarıdaki gibi.
Hocam bana yüzüme tokatla çakar gibi yapıştırdı çalıştıramaz ifadesini. Ağlayacağım şuracıkta.
(Bilgisayarımı satmak istemiyorum. Hem ilk göz ağrım hem de bu aralar yeni bir bilgisayar alabilecek bütçeyi bırakın, yeni don alacak kadar bütçemiz yok.)
Ama kaldırır o bilgisayar.
İmkanı yok kaldırmamasının.

Hocam bana yüzüme tokatla çakar gibi yapıştırdı çalıştıramaz ifadesini. Ağlayacağım şuracıkta.
(Bilgisayarımı satmak istemiyorum. Hem ilk göz ağrım hem de bu aralar yeni bir bilgisayar alabilecek bütçeyi bırakın, yeni don alacak kadar bütçemiz yok.)
Ama kaldırır o bilgisayar.
İmkanı yok kaldırmamasının.

Hocam dert etme. TPM isteğinin kaldırma yöntemi var. Kaldırılmış ISO'yla yüklersin.

Arkadaşlar, yayımlanan listede işlemcimiz görünmediği için ben sordum:
Hi
Your CPU is not compatible with Windows 11 as it is a 7th gen. It may not give that good performance as compared to compatible CPU.
Also, Microsoft is not going to Update the CPU list anymore.
However, if your PC meets all other requirements, and of you have Secure Boot, UEFI and TPM, you can manually upgrade to Windows 11 using an ISO when it is released.

Selam
7. nesil olduğu için CPU'nuz Windows 11 ile uyumlu değil. Uyumlu CPU ile karşılaştırıldığında o kadar iyi performans vermeyebilir.
Ayrıca Microsoft artık CPU listesini güncellemeyecek.
Ancak, bilgisayarınız diğer tüm gereksinimleri karşılıyorsa ve güvenli önyükleme, UEFI ve TPM'ye sahipseniz, piyasaya sürüldüğünde bir ISO kullanarak Windows 11'e manuel olarak yükseltebilirsiniz.
Saygılarımızla/Regards,

Şeklinde bir cevap aldım. Sizce kurduktan sonra bir sorun olur mu?

Sadece Tpm'in aktif olması yeter şart değil. Versiyonu da Tpm 2.0 olmalı.
Bende Tmp 2.0 var ve aktif olduğu halde uyumluluk kontrolünde windows 11 uyumsuz çıkıyor.
Çünkü i7 7700hq windows 11'in desteklediği Cpu listesinde yok. Yani microsoft i7 7700hq yi cpu listesine almadığı sürece güncellemeler üzerinden windows 11'e yükseltme imkanı yok. Ama bu hiç kuramazsınız demek değil.Sisteminiz Uefi biosa sahipse İmajı windows 11 sitesinden indirip rufus ile usb ye yazdırıp temiz bir kurulum yapabilirsiniz. Şu an ben windows 11'i bu şekilde kurdum. Problem çıkarmadı. Ama driver desteği tamamen şansa kalmış. Bol şans.

Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı