Çözüldü i7 7700HQ ve GTX 1060 Sistem DOOM Düşük FPS Sorunu

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

irmak88

Decapat
Yaklaşık bir aydır Doom oyununda garip bir sorun ile karşı karşıyayım. Oyun içinde sistemimde GTX 1060 olmasına rağmen düşük FPS alıyorum ve bu sorun tüm ayarlarda var. Ekran kartı ve işlemci kullanımına baktığımda ikisi de %30'larda geziyor. Ve bu sorun sadece Doom'da oluyor. Sistemim şöyle:
  • GTX 1060 6 GB
  • İntel i7 7700HQ 2.60 GHz
  • 16 GB DDR4 RAM
  • 256 GB SSD
  • 1TB HDD (Oyun HDD'de yüklü)
Ve bir de Tobii Eyetracking cihazı var. O da etki eder mi diye devre dışı bıraktım ama işe yaramadı.

Edit: Format attım, ilk başlarda sıkıntı çözülmüştü fakat tekrar başladı.

Son düzenleyen: Moderatör:
Çözüm
Nvidia kontrol panelinden oyuna gelerek resimdeki seçeneği "Maksimum Performans" olarak seç.
Eki Görüntüle 338656

Maalesef yine olmadı.Hem OpenGL hem Vulkan'da yaptım ama ikisi de olmadı.

Edit: Şimdi sildim, tekrar kuruyorum bakalım ne olacak
Arkadaşlar sorunu çözdüm. İlk başta silip kurdum ama olmadı. Yukarıda da tahmin ettiğim gibi bir programdan(Razer Synapse) kaynaklıymış.Razer Synapse'i silince her şey eskisi gibi oldu.
Ayarları ne kadar yüksek yaparsam yapayım FPS değişmedi.Evet soğutucum var fakat MSI Afterburner ile bilgisayarın sıcaklık değerlerine baktığımda 50-60 derece arasında bir değerdeydi. Sürücüler zaten güncel fakat GeForce Experience'da oyunun ayarlarını alamadığını gördüm.

OpenGL ve Vulkan ikisini de denediniz mi? Ben OpenGL ile daha yüksek FPS alıyordum Vulkan'a göre.

Güncelledim.Fakat yalnızca 5-10 FPS artış oldu.Arka plandaki açık olan bütün programları kapatmama rağmen hala olmadı.Başka kaynaklardan da araştırdım.Fakat hiç biri benim derdime çare olmadı.Şu oyunu artık oynayabilmek istiyorum.

Son düzenleme:
Nvidia kontrol panelinden oyuna gelerek resimdeki seçeneği "Maksimum Performans" olarak seç.
teknopatresim.png

Eki Görüntüle 338656

Arkadaşlar sorunu çözdüm. İlk başta silip kurdum ama olmadı. Yukarıda da tahmin ettiğim gibi bir programdan(Razer Synapse) kaynaklıymış.Razer Synapse'i silince her şey eskisi gibi oldu.

Son düzenleme:
Çözüm

Hocam aynı sorun bende de var. Razer Synapse bu program nedir hocam nerden kapatabiliriz ?

Yeni konular

Geri
Yukarı