i7 7700K boşta yüksek işlemci sıcaklığı

Lucretia

Hectopat
Daha fazla  
Merhaba, yardımlarınıza o kadar açım ki ne yapacağımı bilemiyorum.

Corsair H110i GTX soğutucum
Intel i7 7700K işlemcim
ASUS Maximus IX code anakartım ve
EVGA 750W Bronze PSU m var.

Ancak işlemci fanları boşta 2000RPM ile çalışıyor ve yüksek sıcaklıklara sahibim. Sorunun nerede olduğunu kestiremiyorum. Bilgisayarcıyabile götürdüm kadıköye termal macun yenilendi, ben de yeniledim. Söküldü takıldı vs ancak sonuç aynı. Bazen saçma sapan problemler yaşıyorum. PC'de görüntü gelemdiği oluyor kapatıyorum bekliyrum söküyorum takıyorum falan düzeliyor, hepsinin tek bir yerden çıkan sorunlar olduğunu düşünüyorum. Mesela bugün birden hoparlörün sesi çınnn diye takılarak hata vermeden dondu.

Sorunun nerede olduğunu saptayamıyorum, bilgisayarcı PSU'nun yavaş yavaş gitmeye başlıyor olabileceğini söylemişti, bu olabilir mi? Yardımcı olursanız sevinirim. OC falanda yok

Not: Ya bu bilgisayarı bu konulardan iyi anlayan testini yapabilecek sorunu çözebilecek tabii ki ücreti karşılığı birine götürmeyede razıyım İstanbul içinde oturalım bakalım nedir ne değildir. Kadıköyde bir yere götürdüm uygun parça yok deyip PSU bile takamadı. Başkada yer bulamadım, iş güç yapıyorum PC'de sıkıntılı bir durumdayım.

Yardımlarınız için şimdiden teşekkürler.

Isı değerlerimi de paylaşıyorum.

00e959dcf8d18b27c1802c59b0a1c337.png

Son düzenleyen: Moderatör:
sıvı soğutma pompası bozulmuş olabilir kulağını pompaya doğru yaklaştır eğer ses gelmiyor ise sıvı soğutma pompası bozulmuş olabilir. Fan sesinden sıvı soğutma pomapasının sesini duyamıyorum dersen elinde intel stock soğutması varsa onu tak boştaki sıcaklıkların resmini at.

sıvı soğutma pompası bozulmuş olabilir kulağını pompaya doğru yaklaştır eğer ses gelmiyor ise sıvı soğutma pompası bozulmuş olabilir. Fan sesinden sıvı soğutma pomapasının sesini duyamıyorum dersen elinde intel stock soğutması varsa onu tak boştaki sıcaklıkların resmini at.
İcinden stok fan cikmiyordu, gurultuden onuda anlayamiyorum. Yedek fanimda yok test edecek. Arada kaldim ...

Sıvı soğutmanın fanlarını elinle durdurup soğutma pompasını dinlemeye çalış veya bilgisayarcılardan stok soğutucu alıp dene başkada önere bileceğim bir şey yok eğer problemini çözersen buraya yaz.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı