i7 7700K ile RTX 3070 kullanılır mı?

M.Okay

Hectopat
Daha fazla  
Ekran kartımı yükseltmek istiyorum. 1440P(2K) ASUS 165 Hz monitörüm var. Her türlü oyun oynayan biriyimdir. Sistemim
i7 i7700K
Corsair LPX RGB 2x8G RAM
MSI Gaming M7 anakart
750W 80+ PSU
SSD +HDD
Sorum şu özellikle işlemci için bu sorum mevcut sistemimde RTX 3070 sıkıntı çıkarır mı? Yeni işlemcilere baktım bir 4K para da onlara vermek istemiyorum. 2-3 yıl sonra da 4K monitörle artık geniş bir güncelleme yaparım diye düşündüm. İyi günler

Ekran kartımı yükseltmek istiyorum. 1440P(2K) ASUS 165 Hz monitörüm var. Her türlü oyun oynayan biriyimdir. Sistemim
i7 i7700K
Corsair LPX RGB 2x8G RAM
MSI Gaming M7 anakart
750W 80+ PSU
SSD +HDD
Sorum şu özellikle işlemci için bu sorum mevcut sistemimde RTX 3070 sıkıntı çıkarır mı? Yeni işlemcilere baktım bir 4K para da onlara vermek istemiyorum. 2-3 yıl sonra da 4K monitörle artık geniş bir güncelleme yaparım diye düşündüm. İyi günler
Çok fazla sıkıntı olacağını düşünmüyorum 2k ultra ayarlarda.

i7 i7700K
Corsair LPX RGB 2x8G RAM
MSI Gaming M7 anakart
750W 80+ PSU
SSD +HDD
Bence kullanılır ama tabi ki yer yer darboğaz olabilir.

Ek olarak Z serisi anakartın var. İşlemciye 5GHz civarına kadar OC yapabilirsiniz.

Yanlış bilgi
Yani? Konuyla alakası ne?

Konu ile alakası örneğin eğer 250W güç kaynağına 3070 bağlarsanız o evde yangın çıkar. Her ekran kartının kutusunun üzerinde önerilen güç kaynağı yazar. Eğer önerlien W'ın altında kullanırsanız Max 2 seneye kalmaz kasada bir şeyler yanar, örnek gösterdiğim gibi 250W kullanırsanız gerçekten o evde 2-3 güne yangın çıkar.

Konu ile alakası örneğin eğer 250W güç kaynağına 3070 bağlarsanız o evde yangın çıkar. Her ekran kartının kutusunun üzerinde önerilen güç kaynağı yazar. Eğer önerlien W'ın altında kullanırsanız Max 2 seneye kalmaz kasada bir şeyler yanar, örnek gösterdiğim gibi 250W kullanırsanız gerçekten o evde 2-3 güne yangın çıkar.

E bunun yazdığınızla ne alakası vardı? Zaten kısaltma yasak değil. O da kullanmış. Konuyu niye türkçeye getiriyorsunuz anlamadım.
Bir de aşağı W değerinde PSU koyarsanız ya sistem çalışmaz ya da sistem reset atar. Yanma falan eski PSU'larda olur.

Yeni konular

Geri
Yukarı