OpenCore i7-7700K sistemde sürücüleri yükleme

tahaexe

Hectopat
Daha fazla  
RAM
16GB 3000MHz
SSD veya HDD modeli
HDD 2 TB
Ekran kartı
GTX 1060 6GB
Anakart
MSI Z270 Gaming M5
İşlemci
Intel i7-7700K 4.20GHz
İyi günler arkadaşlar.
OpenCore ile Sierra kurdum. Fakat sürücüleri yükleyemedim. Acaba sistemime uygun Config yapmamda yardımcı olur musunuz?

Son düzenleyen: Moderatör:
Neden Sierra? Bu sisteme High Sierra kurabilirsin. Hatta harici ekran kartını kullanmasam da olur dersen anakarttan kablo ile görüntü alarak Monterey bile kurabilirsin.

Aslında biraz araştırdım benim işlemci için Sierra uygunmuş diye bir yazı gördüm. Yükleme ekranı geldinğinde sistemi yükledikten sonra internet bağlantısı yapamıyorum hata veriyor ve yükleme yarıda kesiliyor. Bana tavsiyeniz varsa öyle yapayım. Düşünceme göre iyi bir config dosyası yok bende.
@yusufklncc

Kurulum ekranına ulaşıyor musun? Hangi imaj ve EFI ile denedin?
Evet ulaşıyorum. Yükleme bitiyor. Profil adı yazıyorum son ayarları yapıyorum. Ardından internet ayarları geliyor. Nasıl bağlanıyorsunuz kısmında Yerel Ağ(Ethernet) ile diyorum fakat yükleme hata veriyor ve kapanıyor. İmaj olarak sizin yüklediğiniz imajı ve EFI'yi kullanıyorum.
İmaj adı "macOS Sierra 10.12.6 (16G29) Created by yusfklncc"
EFI "OpenCore 0.7.9 Created by yusufklncc"

Bu EFI'de ethernet kartı tanınmamış geliyor çünkü. Kurmadan tanıtmalısın ya da kurduktan sonra. Kurulumu bağlantım yok diyerek bitirebilirsin. Tanıtmadığın için hata alman normal.

Yeni konular

Geri
Yukarı