i7 7700K Valorant'ta 85 derece oluyor

Executorr

Hectopat
Sistemim;
İşlemci i7 7700K, sıvı soğutucu Cooler Master Masterliquid 120, kasa Cooler Master Masterbox Lite 5GM.
Termal macunu değişeli 2 hafta falan oluyor ve önceki termal macun kalitesizdi. MX-4 ile değiştirdim ve kasamın üst tarafına bir fan daha ekledim. Buna rağmen örneğin Valorant'ta sıcaklık 80-85, Prime95 kararlılık testinde 85-90 aralığında. Şu an işlemcim boşta iken MSI Afterburner'a baktığımda 60-75 arası gidip geliyor, AIDA64 programına baktığımda 50-57 arasında gidip geliyor.

Son düzenleyen: Moderatör:
Sistemim;
İşlemci i7 7700K, sıvı soğutucu Cooler Master Masterliquid 120, kasa Cooler Master Masterbox Lite 5GM.
Termal macunu değişeli 2 hafta falan oluyor ve önceki termal macun kalitesizdi. MX-4 ile değiştirdim ve kasamın üst tarafına bir fan daha ekledim. Buna rağmen örneğin Valorant'ta sıcaklık 80-85, Prime95 kararlılık testinde 85-90 aralığında. Şu an işlemcim boşta iken MSI Afterburner'a baktığımda 60-75 arası gidip geliyor, AIDA64 programına baktığımda 50-57 arasında gidip geliyor.

Sıvı soğutmayı düzgün takamamış olabilirsiniz. Diğer bir şey ise termal macunuz sahte olabilir. MX-4 kutusunda 2019 Edition yazıyorsa sahtedir.
Veya MX-4'ün üstünde 2019 Edition yazıyorsa yine sahtedir.

Sıvı soğutmayı düzgün takamamış olabilirsiniz. Diğer bir şey ise termal macunuz sahte olabilir. MX-4 kutusunda 2019 Edition yazıyorsa sahtedir.
Termal macunum sahte değil ondan eminim.Amazon'dan sipariş vermiştim ve yazmıyordu.Sıvı soğutmayı düzgün taktığımı düşünüyorum.Hiç hareket etmiyordu çünkü.

Termal macunum sahte değil ondan eminim. Amazon'dan sipariş vermiştim ve yazmıyordu. Sıvı soğutmayı düzgün taktığımı düşünüyorum. Hiç hareket etmiyordu çünkü.

Hocam genelde bu tür macunlar sahte oluyor nereden alırsanız alın, elimde çok iyi macun var isterseniz size gönderebilirim. Anladınız siz o işi.

Geri
Yukarı