i7 7700K ve GTX 1050 sistem Battlefront 2 FPS düşme sorunu

Phospholipid

Hectopat
Makaleler
1
Daha dün Battlefront 2 oyununu aldım ama oyunda ani FPS düşüşleri oluyor.
  • GTX 1050 2GB
  • i7 7700K
  • 8 GB RAM
  • DDR4
Medium ayarlarda oynasam bile FPS düşüşleri oluyor, oynayamıyorum bile. Nasıl çözebilirim bu sorunu?

Son düzenleyen: Moderatör:
Büyük ihtimalle tek kanal 8 GB RAM kullanıyorsunuz. RAM kaynaklı drop olabilir. Aynı RAM'den yanına bir tane daha ekleyin ve çift kanal 16 GB RAM kullanın.

Büyük ihtimalle tek kanal 8 GB RAM kullanıyorsunuz. RAM kaynaklı drop olabilir. Aynı RAM'den yanına bir tane daha ekleyin ve çift kanal 16 GB RAM kullanın.
Şuanki RAM’in markasını felan nerden öğrenebilirim? Yenisini almak için. Ayrıca bilgisayarcıda bu işlem tamamlanır değil mi? Yeni ram takınca format gerekir mi?

Sistemde hem ekran kartı hem de RAM darboğazı var. RAM'i yükselterek biraz azaltabilirsin ama ilerde ekran kartını kesinlikle değiştir.
Şuanki RAM’in markasını felan nerden öğrenebilirim? Yenisini almak için. Ayrıca bilgisayarcıda bu işlem tamamlanır değil mi? Yeni ram takınca format gerekir mi?
CPU-Z programını kullanarak öğrenebilirsin. RAM takınca format gerekmez.

Son düzenleme:
Sistemde hem işlemci hem de RAM darboğazı var. RAM'i yükselterek biraz azaltabilirsin ama ilerde ekran kartını kesinlikle değiştir.

CPU-Z programını kullanarak öğrenebilirsin. RAM takınca format gerekmez.
İşlemci darboğazı? 7700K kullanıyor. 1050 ile nasıl darboğaz yapabilir ki? @Oblivion arkadaşımızın söylediği gibi 1 adet daha 8'lik ram ekle. Bende öyle kullanıyordum. İnanılmaz drop yaşıyordum. 1 tane daha 8'lik alırsan sistemin yağ gibi kayar.

RAM alırsan sorunun çözülebilir, ancak mahallendeki bilgisayarcı abi onu yanlış takarsa, veya sonrasında yapılacak işlemleri yapmaz ise o zaman Windows'un çöker, format gerekir. Bundan daha önemlisi, bazen Windows yeni RAM'den sonra çalışmayabiliyor. Bence yedeklemeni al.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı