i7 7700K ve GTX 1050 sistem uzun formatlansa bile kasıyor

Babacan Yildiz

Centipat
Herkese merhaba,
Masaüstü bilgisayarımda yaklaşık 1 senedir anlık takılma sorunum var. Oyun oynayan birisi değilim. Bilgisayarı açtıktan sonra boş masaüstünde bile bazen mouse takıla takıla hareket ediyor. Formatlıyorum, orijinal Windows kullanıyorum daha açıldığı gibi yine mouse takılıyor. İş yapamıyorum ve sinir bozucu oluyor. Şimdiye kadar birçok şey denedim fakat çözüm bulamadım, artık parça değişimine gideceğim fakat son kez buradan sormak istedim ve yardımlarınızı bekliyorum.
Şimdiye kadar yaptığım işlemler;
-Kasa temizliği, termal macun değişikliği, sıvı soğutucu bakımı, RAM testi, HDD testi (badsector yok), SSD testi (ömrü %65 seviyede sıcaklık ortalama 30-40 derece), işlemciye yüklenme sonucu Max 65 derece ısı (BIOS'tan baktım ısıya), kasa içerisinde tüm kabloları söküp tekrar taktım. HDD'yi komple söktüm ama yine yaptı. RAM'leri çıkarıp silgi ile temizleyip tekrar taktım işe yaramadı. Isı sorunum olduğunu düşünmüyorum çünkü daha bilgisayar açıldığı gibi kasmaya başlıyor bazen. Lütfen bana yardımcı olun. Sırada yapmayı düşündüğüm işlemler yeni bir SSD almak, o da olmazsa işlemciyi değiştirmek :( bunların hepsi maliyet bu yüzden sizlerin yardımına ihtiyacım var. Bana yol gösterir misiniz?
Sistem özelliklerim;
İşlemci: Intel Core i7-7700K CPU 4.2 GHz.
Anakart: Gigabyte Z270-HD3.
RAM: 16 GB.
SSD: Toshiba OCZ 120 GB.
HDD: 1TB WD.
Ekran kartı: MSI GTX1050 2 GB.

Son düzenleyen: Moderatör:
Windows'u HDD'ye kurmayı deneyin yukarda arkadaşın belirttiği gibi. Bunun kaynağı virüslerde olabilir HDD'nizi tamamen biçimlendirmeniz gerekebilir. Bunu yapmak istemiyorsanız iyi bir antivirüs kurmanız gerekebilir.

Sorun işlemciden dolayı i7 7700K BIOS güncel olmadığında düzgün çalışabilecek bir işlemci değil BIOS güncellemeyi deneyin.

BIOS güncel.
Windows'u HDD'ye kurmayı deneyin yukarıda arkadaşın belirttiği gibi. Bunun kaynağı virüslerde olabilir HDD'nizi tamamen biçimlendirmeniz gerekebilir. Bunu yapmak istemiyorsanız iyi bir antivirüs kurmanız gerekebilir.

HDD'ye bu akşam deneyeceğim yukarıdaki üstatların önerisi ile. Virüs olacağını sanmıyorum, bilgisayarımda sürekli orijinal ESET Smart Security Premium kuruluydu ve şu anda da kurulu. Korsan yazılımım da yok PC'de. Cad yazılımından, Windows ve Msoffice'e kadar her şey orijinal.
screenshot.7.jpg

Bilgisayarı yeni açtım ve şu an fareyi hareket ettiremiyorum. İşlemlerin ekran görüntüsü kasma anında ekrandaki gibi. (Şu ekran fotosunu alana kadar canım çıktı!)

Son düzenleme:

Geri
Yukarı