i7 7700K'dan Ryzen 7 2700x'e geçmek

RAM uyumluluğuna göre 2933'e çekince sistem de kendini kapatma, mavi ekran gibi hatalarda veriyor. RAM modeline bağlı 2666 veya 3000'de kullanırsınız hata verirse. Onlarda verirse artık 2400-2133 seviyesine düşeceksin.

Yeni farkettim RAM modelini. Büyük ihtimalle 2933'de sorunsuz çalıştırırsın. Olmaz ise ki Ryzen 7 2700X'i almanı şu an önermiyorum. 200-300 MHz bir OC yaparsın.

Overclock yapmayı düşünmüyorum. Şu an kullandığım işlemcide de overclock yapmıyorum. Kendi stok hızında kullanacağım Ryzen'i. Sanırım 3. nesilleri bekleyeceğim, kararsız kaldım.
Geçmeye değmez bence. Biraz daha bekleyip 3. nesilden alırsın bütçen var iken. 24 çekirdek 48 izlek ile neler yapılır neler... Ayrıca Ryzen 7 2700X'te RAM'leri yükseltmeye çalışıldığında mavi ekran hataları alınabiliyor. RAM'e bağlı.

Ryzen 7 2700X aldım ve 2133 Mhz yukarı çıkamıyorum malesef. Çıktığımdaysa bilgisayarı yeniden başlatırken sistem kendini kapatıp tekrar açıyor ve BIOS'a girdiğimde frekanslar kafasına göre değişiyor. XMP de yaptım, elimle de değiştim ama stabil çalıştıramadım ne yazık ki. Hata mı yaptım acaba :/
Güncelleme!

Selam arkadaşlar. i7 7700K'dan Ryzen 7 2700X'e geçiş yaptım ve işlemciye overclock yapmadan harika performans elde edebiliyorum. Herkese öneririm :) 10 dakikalık videoyu 1:30-2dakika arasında render alıyorum.

Ram konusuna gelince, Corsair ramlerim 3000Mhz'de çalışmadığı için Gskill Aegis 3000Mhz'lik ramlere döndüm ve 32GB kullanıyorum.

Düşünen varsa hiç düşünmeden geçebilir. Ayrıca CSGO ve PUBG de oynuyorum. İkisi de 2K monitörde 1280x1024 çözünürlük 144Hz'de 7700K ile arasında performans farkını göremedim bile.

Son düzenleme:
Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı