i7 8086K ve MSI Z370 SLI Plus ne kadar eder?

TolgahanSoylu

Hectopat
Yer
Ankara
Daha fazla  
Meslek
Özel Güvenlik Görevlisi
Herkese hayırlı bir gün dilerim.
Elime 2. el i7 8086K ve MSI Z370 sli plus anakart geçti. Şu an ki sistemimde ekran kartı yok desem yeridir. Bu iki parçayı satıp yerine geçici olarak 1-2 yıl minimum kullanacağım ekran kartı alıp sonrasında sistem toplamayı düşünüyorum. Sistemi ekonomik durumumu göz önüne alınca 1-2 yıl para biriktirme olarak bekleyip daha sonra almayı düşünüyorum. Normalde 10-15k civarına toplayacaktım ama ben uzun vadeli bir şey istediğim için 35-40K'lık bir sistem var aklımda bunu da anca 2 yıl sonra alabilirim. Bu süreçte de elimde i7 8086K ve MSI Z370 anakart yatacağına satıp onun parasıyla güzel bir ekran kartı alıp idare edeyim diyorum. Ekran kartını alınca son çıkan oyunları oynayayım kafası yok. 3D modelleme, grafik tasarım, video edit gibi işlerde yabancı sitelerde serbest çalışıyorum. İşlemci ve anakartın ederine göre 1-2K da kendim koyup modelleme yaparken, video editlerken sorun çıkarmayacak bir şeyler almayı planlıyorum. Nereden geçti eline diye soracak olursanız internette tanıştığım bir abi Almanya'da yaşıyordu. Kendi ekran kartı bozulunca ekran kartı ile birlikte anakartı ve işlemciyi de yenilemeye karar verdi. Kendine sıfır anakart ve işlemci aldı bana gönderdikleri de yatacağına sen değerlendir kullanacaksan kullan, satmak istersen de sat demişti. Bu iki parçayı satmayı düşünüyorum. Sizce kaça satmalıyım? Ve genelde satarken iyi çalışıyor mu şöyle oluyor mu diye soranlar oluyor. Bu anakartı ve işlemciyi test edebileceğim bir program var mı? Bilgisayarcıya götürüp test ettirip o test sonuçlarını da satacağım kişiye göstermek istiyorum ki gönlü ferah olsun.
Mesaj biraz uzun oldu kusura bakmayın, hayırlı geceler dilerim.

1660603952032.png

Son düzenleme:
Bana kalırsa 3500 civarı fiyat okey.
Bir tık düşük değil mi ki? Tam özelliklerinden anlamıyorum ama işlemci iyi gibi.
Hocam zaten anakart 3000 tl.
Evet anakart güzel bir anakart. DDR4 ramlerim olsa kendim kullanırdım ama şimdi zaten ekran kartım yok ekran kartı olmayan sisteme ram masrafı da yapmak istemedim.
Set olarak fiyatı çok düşürmeye çalışırlar. Tek olarak satarsanız işlemci 2500 anakart 2700 civarı gider.
Öyle mi? Ben de setli satarsam daha hızlı satarım gibi düşünmüştüm.

Anakart ve işlemci için test programları biliyor musunuz? Satmadan test sonuçlarını kayıt altına almak iyi olur gibi.

Öyle mi? Ben de setli satarsam daha hızlı satarım gibi düşünmüştüm.
Anakart ve işlemci için test programları biliyor musunuz? Satmadan test sonuçlarını kayıt altına almak iyi olur gibi.

Setli satmak belki hızlı olur fakat fiyatı düşürmeye çalışırlar eğer ki iyi fiyat veren olursa set olarak satın tabii ki test olarak OCCT ile işlemciyi zorlayın. Anakart portlarının hepsini deneyin anakart yük altında kaç dereceye çıkıyor VRM derecelerine bakın.

Setli satmak belki hızlı olur fakat fiyatı düşürmeye çalışırlar eğer ki iyi fiyat veren olursa set olarak satın tabii ki test olarak OCCT ile işlemciyi zorlayın. Anakart portlarının hepsini deneyin anakart yük altında kaç dereceye çıkıyor VRM derecelerine bakın.
Tamamdır programı not ettim. 🙏😊Testi benim yapmam zor bende ddr4 ram yok. Bilgisayarcıya gidip bu dediğiniz şeyleri söyleyip o zaman bir test yaptırayım. Zaten sağlıklı çalışıyorlar bunu biliyorum ama satarken insanların aklında şüphe kalsın da istemiyorum malum 3-4k da az bir para değil. Gönül rahatlığı ile almalarını isterim.

Geri
Yukarı