i7-8550U Hackintosh kurulumu

Vzusal

Hectopat
Selamlar. 2 haftadır güncel macOS ve Hackintosh videoları arıyordum. Ve YouTube videonuzdan geliyorum. Bir sorum olacaktı. Bize verdiğiniz dosyaler ile Windows 10 "yanına" MacOS'u kurabilir miyiz? Verimlilik ve tam da olmasa bir macOS deneyimi istiyorumda. (Eski macOS Dual Boot etme videonuzu izledim. Sadece güncel istiyorum.) yardımcı olursanız çok sevinirim. Bu dosyeler illa olmasa da olur. En düzgün yoldan güvenilir şekilde güncel Hackintosh deneyimi yaşamak istiyorum. Bilgisayar özelliklerim:
  • i7-8550U (virtualization desteğini videodaki gibi denedim, açık)
  • MX-150 (2 GB)
  • 8 GB RAM
  • 128 GB SSD + 1TB harddisk

Son düzenleyen: Moderatör:
Evet ben şu an Dual Boot kullanıyorum, yalnız Windows'u kurmanız için önce macOS kurup sonra bölüntü yapıp Windows'u kurmanız gerekiyor. Şu an mevcut bir Windows kullanıyorsanız dosyalarınızı yedekleyin.
Ekran kartını söyle, uyumlu mu söyleyelim.

Evet ben şu an Dual Boot kullanıyorum, yalnız Windows'u kurmanız için önce macOS kurup sonra bölüntü yapıp Windows'u kurmanız gerekiyor. Şu an mevcut bir Windows kullanıyorsanız dosyalarınızı yedekleyin.
Ekran kartını söyle, uyumlu mu söyleyelim.
Windows 10 Pro var. Başka laptopda birkaç defa android tabanlı işletim sistemlerini dual boot edip denedim. Güzel çalıştı. İş macOS'a gelince rengi değişiyor tabi. Yeni bilgisayarda Windows+Mac istiyorum. Ekran kartım MX-150 2GB. Bu arada siz hangi versiyon Hackintosh kullanıyorsunuz?
WiFi problemimi var mı? Verimlilik nasıl? Ne gibi sıkıntılar yaşadınız? Eğer makulse sizinle sohbet etmek istiyorum. Kurulumun üst düzeyde olması takıntı gibi bir şey 😬 konu macOS olunca.
Yorumunuz için teşekkür ederim😊.

Nvidia ekran kartı barındıran laptoplarda Optimus teknolojisi olduğu için macOS'da kullanılamıyor, onun yerine iGPU kullanılıyor. Sistemin için Catalina güzel olur.

Nvidia ekran kartı barındıran laptoplarda Optimus teknolojisi olduğu için macOS'da kullanılamıyor, onun yerine iGPU kullanılıyor. Sistemin için Catalina güzel olur.

Teşekkürler. YouTube'da benim sistem parametrelerim ile aynı laptoplara kurmuş şahıslar var. Sadece Türkçe kaynak ve detay konusundan Technopat'dan yardım alıyorum.

Geri
Yukarı