i7 860 için ekran kartı önerisi

Büyük ihtimalle yeterli gelecektir. Tam olarak bakmamız için PSU üzerindeki değerlerin yazdığı kağıdın fotoğrafını buraya atarsan iyi olur.

Tamam çekebilirsem hemen atayım.
20200420_230149.jpg

Alın Resmini Çektim.
Büyük ihtimalle yeterli gelecektir. Tam olarak bakmamız için PSU üzerindeki değerlerin yazdığı kağıdın fotoğrafını buraya atarsan iyi olur.

20200420_230149.jpg

Resmini attım bakabilirsin.

Son düzenleme:
Tamam çekebilirsem hemen atayım.
Eki Görüntüle 541386

Alın Resmini Çektim.

Eki Görüntüle 541389

Resmini attım bakabilirsin.
Biraz geç oldu kusura bakmayın. PSU modeliniz 12V kanalından 180W verebilen bir model. 1050Ti ekran kartı ile işlemcinin toplam TDP değeri ise 170W. Bu bileşenlerin yük altında belirtilen TDP değerini geçebildiği ve diğer bileşenlerin güç tüketimi göz önüne alınırsa yetersiz kalma ihtimali çok yüksek. Elindeki PSU en azından 12V kanalından 220-230W civarı veriyordur diye tahmin etmiştim.

Bence ekran kartıyla beraber PSU da değiştirin. Bu PSU modelinin besleyebileceği güçlü ekran kartı bulmak çok zor.

Biraz geç oldu kusura bakmayın. PSU modeliniz 12V kanalından 180W verebilen bir model. 1050 Ti ekran kartı ile işlemcinin toplam TDP değeri ise 170W. Bu bileşenlerin yük altında belirtilen TDP değerini geçebildiği ve diğer bileşenlerin güç tüketimi göz önüne alınırsa yetersiz kalma ihtimali çok yüksek. Elindeki PSU en azından 12V kanalından 220-230W civarı veriyordur diye tahmin etmiştim.

Bence ekran kartıyla beraber PSU'da değiştirin. Bu PSU modelinin besleyebileceği güçlü ekran kartı bulmak çok zor.

Peki Size Linkini Gönderdiğim ekran kartı olur mu?

Peki Size Linkini Gönderdiğim ekran kartı olur mu?
Olur olmasına da o kartı almak yerine hiç almayın daha iyi. İkisi de ekrana görüntü vermekten fazla ileri gidemiyor.

İlla bu PSU ile olacak bir ekran kartı lazım diyorsan GT 1030 modeline bak. Bu PSU ile çalışabilecek en güçlü kart o herhalde. GT 730 modelinden 3 kat daha güçlü.

Olur olmasına da o kartı almak yerine hiç almayın daha iyi. İkisi de ekrana görüntü vermekten fazla ileri gidemiyor.

İlla bu PSU ile olacak bir ekran kartı lazım diyorsan GT 1030 modeline bak. Bu PSU ile çalışabilecek en güçlü kart o herhalde. GT 730 modelinden 3 kat daha güçlü.

Teşekkür ederim. Bu arada benim şu anki ekran kartım 256MB yani Minecraft'ı bile açmıyor.

Teşekkür ederim. Bu arada benim şu anki ekran kartım 256MB yani Minecraft'ı bile açmıyor.
GT 730 Minecraft ve CS:GO gibi basit oyunları oynatacaktır ama o da bundan ileriye gidecek bir kart değil. GT 1030 ile en azından güncel oyunları düşük ayarlarda da olsa oynarsınız. Keşke sistemde iyi bir PSU olasaydı da neredeyse tüm güncel oyunları yüksek ayarlarda açabilen RX 570 modelini önerebilseydim 😀

GT 730 Minecraft ve CS:GO gibi basit oyunları oynatacaktır ama o da bundan ileriye gidecek bir kart değil. GT 1030 ile en azından güncel oyunları düşük ayarlarda da olsa oynarsınız. Keşke sistemde iyi bir PSU olasaydı da neredeyse tüm güncel oyunları yüksek ayarlarda açabilen RX 570 modelini önerebilseydim 😀

Son kez GT 1030 ortalama kaç TL (ikinci el)

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı