i7 860 için ekran kartı tavsiyesi

Yunus_Emrre

Kilopat
Intel Core i7 860
4x4 16 GB DDR3 RAM
GTX 1050 Ti 4 GB 128bit
600W 80+ Plus PSU
Evet arkadaşlar sistem şu an böyle ve ekran kartımı değiştirmek istiyorum, bu ekran kartı bazı oyunlarda yetersiz kalıyor, herhangi bir bütçe kısıtlaması yok ve sadece işlemciye uygun darboğaz yapmayacak bir ekran kartı tavsiyesi istiyorum.

Sanırım elindeki işlemciye bulabileceğin en uygun ekran kartını bulmuşsun. Bunun bir üstü GTX 1060 veya RX 570 olur. İkisinden birinde darboğaz yaşamayacağının garantisini veremem ancak performans farkı gözle görülür. Yine de bilgisayarındaki işlemci ciddi bir kısıtlayıcı bileşen ki bunu biliyorsundur.

En fazla RX 570 olur hocam fazlası darboğaz yapar işlemciyi yenilemenizi öneririm. RX 570 bile darboğaz yapabilir bazı oyunlarda. Toplam bütçenizi belirtebilirseniz ekran kartı + işlemci önerebiliriz.

En fazla RX 570 olur hocam fazlası darboğaz yapar işlemciyi yenilemenizi öneririm. RX 570 bile darboğaz yapabilir bazı oyunlarda. Toplam bütçenizi belirtebilirseniz ekran kartı + işlemci önerebiliriz.
yani şuan işlemciyi değiştiricem desem anakart değişecek yeni işlemci alınacak çok masraf zaten şuan o.c 3.6 ghz de kullanıyorum rx 570 uygun geldi benim gözümede

yani şuan işlemciyi değiştiricem desem anakart değişecek yeni işlemci alınacak çok masraf zaten şuan o.c 3.6 ghz de kullanıyorum rx 570 uygun geldi benim gözümede
Hangi oyunları oynuyorsunuz ve hangisinde/hangilerinde yetersiz kalıyor? Bu şekilde sadece ekran kartını değiştirerek performans kalitesini artırabiliriz.

Hangi oyunları oynuyorsunuz ve hangisinde/hangilerinde yetersiz kalıyor? Bu şekilde sadece ekran kartını değiştirerek performans kalitesini artırabiliriz.

BF 1 Forza Horizon 4 ve Warzone Warzone da en düşük ayarlarda oynuyorum resmen

Peki ekran kartı mesela RX 570 4 GB değil de RX 570 8 GB aldım 8 GB olan da darboğaz daha çok mu olacaktır?

BF 1 Forza Horizon 4 ve Warzone Warzone da en düşük ayarlarda oynuyorum resmen

Peki ekran kartı mesela RX 570 4 GB değil de RX 570 8 GB aldım 8 GB olan da darboğaz daha çok mu olacaktır?
BF 1 ve FH 4'ü rahat oynaman gerekiyor aslında ama Warzone için aynısını söyleyemem. Warzone biraz kas gücü istiyor. Gerçi BF'nin herhangi bir oyunu için de sağlam bir işlemci gerektiğini söyleyebilirim. Çoklu oyunculu modundayken o curcunayı işleyebilmek ciddi güç ister :D

RX 570'in 4 ve 8 GB VRAM'li iki modeli de birbirinin aynısı, sadece birinin bellek boyutu daha fazla. (Tabi iki aynı marka ve modelden söz ediyorsak.) Yani darboğaz olacaksa bile 8 GB olanı tercih etmen durumunda biraz daha az olacaktır. Mesela 4 GB'tan daha fazla VRAM tüketen oyunlarda (Warzone iyi bir örnek) grafik ayarını yükselterek yükü işlemciden azaltıp ekran kartına bindirebilirsin çünkü bellek kısıtlamasıyla karşı karşıya kalmayacaksın. Ancak bu garanti +20 FPS anlamına gelmez ama daha istikrarlı çalışacağı anlamına gelebilir.

Her şeye rağmen sorunun büyük bir kısmının işlemci kaynaklı olduğunu söyleyebilirim. Yani bütçe varsa ilk fırsatta işlemcini ve bununla beraber gelen diğer iki bileşeni yenilemen en iyi çözüm olur. Aksi halde elindekilerle alabileceğin en fazla performansı bilmende fayda var.

Geri
Yukarı