i7 8700 için 500 TL Hava Soğutma Tavsiyesi

Kneeaxer

Kilopat
Kek günü
Daha fazla  
İşlemcim için sessiz ve iyi soğutan bir hava soğutucu tavsiyesi istiyorum. Bilgisayarım günde 10 12 saat açık olduğundan bir süre sonra sıcaklık sorunu yaşatıyor. Hali hazırda kasada Dark Freezer x120 kullanıyorum fakat performansından memnun değilim. Boşta iken 50 derece, PUBG gibi iyi donanım gerektiren oyunu açtığımda da 1 saatte işlemci çekirdekleri 75-80, GPU ise 70 dereceye çıkıyor. Ve soğutma sırasında kasadaki CPU fan sesi rahatsız ediyor.

Kasamın içi oldukça geniş, Phanteks P400 kullanıyorum, hava akışı mevcut. Aklımda Noctua markası var fakat görüntüsü plastik gibi. Noctua gibi soğutucuda iyi performans veren başka bir tavsiyeniz varsa memnun olurum. Bütçem 500 TL'i aşmayacak şekilde.

Son düzenleyen: Moderatör:
Teşekkürler öneriniz için. Dediğim gibi 1 saatlik PUBG oyununda çekirdekler 80 dereceyi kadar gördü. Rahatsız etti bu değerler ve fan sesi. Dark Freezer x120'nin yeteri kadar soğutamadığını düşünüyorum.

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı