i7-8700 işlemcinin dahili grafik işlemci birimi görünmüyor

• Konuyu başlatan paL
  • Başlangıç Tarihi
  • Mesaj 9
  • Görüntüleme 2B

paL

Decapat
İşlemcinin dahili grafik işlemci birimi aygıt yöneticisinde görünmediği için eski donanım ekleme yöntemiyle eklemeyi denedim. Ve böyle bir hatayla karşılaştım. Ne yapmalıyım?

1583674084110.png

Masaüstü sistemler de harici grafik birimi takılı ise dahili grafik birimi BIOS altından otomatik olarak devre dışı kalıyor, gözükmemesinin nedeni bu, bazı anakartlar harici ekran kartı takılı iken dahili grafik biriminin açılmasına izin veriyor, sistem bilgilerinin tamamını yazmaya gayret edersen senin için anakartın bu özelliğe sahip mi kontrol edebilirim.

Ayrıca harici ekran kartın varken dahili grafik birimini ne yapacaksın?

IDG Multi-Monitor kapalı ise etkinleştir.

Bu işlem sonrası yine Aygıt Yöneticisi altında gözükmeyecek ta ki oraya bir görüntü çıkışı takana kadar yani monitör, monitörü taktıktan sonra yapman gereken şey harici ekran kartının sürücüsünü kaldırmak ve sistemi yeniden başlatmak, sistem yeniden başlayınca çok büyük ihtimal görüntü yine harici ekran kartı çıkışlarından sağlanacak bu durumu değiştirmek için "Initiate Graphic Adapter" seçeneğini IGD seçmen gerekli, sonrasında ilk olarak dahili grafik biriminin sürücüsünü kurduktan sonra harici grafik biriminin sürücüsünü kurman gerekli.

Ben bu şekilde GTX 1060 kullandım çünkü karta iki monitör takılı iken boşta bellek ve çekirdek frekansları düşmüyordu, ikinci monitörü dahili grafik birimine geçirdim ve sonrasında boşta sıcaklıklar düşmeye başladı.

s1.PNG

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı