i7 8700 sistem oyunda kilitleniyor

Fraiz

Hectopat
Daha fazla  
PC'yi Vatan'dan yeni topladım ama 3 gündür CS oynarken ilk 5 dakika sonrası PC kitleniyor. Sorun PC'yi yeniden başlatınca çözülüyor ama her seferinde PC'yi yeniden başlatmak çok saçma geliyor sistemim:
  • i7 8700
  • Gaming X 1070
  • 16 GB 3000 MHz RAM
Sizce sorun ne olabilir? Nasıl çözebilirim?

Son düzenleyen: Moderatör:
Isınıyor olabilirmi yada hdd/ssd ne kullanıyorsan sorun olabilir ekran kartının modeli neyse fanları otomatikten çıkarıp biraz arttır steam'de oyuna sağ tıkla başlangıç seçeneklerini ayarlaya gir oraya -high -novid yaz

Merhaba.

Montajda bir problem olma ihtimali var mı ? Soğutucular, fanlar doğru monte edilmemiş olabilir. Kasa içindeki egzoz fanların yönü doğru mu ? Bunları kontrol ediniz. Bunun dışında sıcaklık fazla olduğundan bilgisayar kendini kilitliyor olabilir. MSI Afterburner yazılımı ile oyun içinde sıcaklıkları kontrol edebilir misiniz ? Ve mümkünse AIDA64 yazılımı ile stabilite testine sokabilir misiniz bilgisayarı ?

AIDA64 Stability Test Rehberi

Bunlara bakalım öncelikle. Bir problem olup olmadığına emin olalım bunlardan dolayı.

Merhaba.

Montajda bir problem olma ihtimali var mı ? Soğutucular, fanlar doğru monte edilmemiş olabilir. Kasa içindeki egzoz fanların yönü doğru mu ? Bunları kontrol ediniz. Bunun dışında sıcaklık fazla olduğundan bilgisayar kendini kilitliyor olabilir. MSI Afterburner yazılımı ile oyun içinde sıcaklıkları kontrol edebilir misiniz ? Ve mümkünse AIDA64 yazılımı ile stabilite testine sokabilir misiniz bilgisayarı ?

AIDA64 Stability Test Rehberi

Bunlara bakalım öncelikle. Bir problem olup olmadığına emin olalım bunlardan dolayı.
her hangi bir ısınma sorunu olduğunu sanmıyorum sorun bi tek cs de oluyor ama cs değil pc kitleniyor. fps de sorun yaşamıyorum diğer oyunlar cayır cayır çalışıyor.

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı