i7 8700 sisteme 6.000 TL bileşen önerisi

16 GB RAM yeterli olsa da 32 GB ile RAM'i hiç lafasına takmak istemiyordur neden herkes 32 yapmayın diyoki.
32 Ram şu an zor erişilen bir değer oluyor. Başkalarını bilemem ama ben ne için istediğini sorarım. Ona göre başka bileşenler de öneririm. Bence kullandığı uygulamalar güçlü değilse gerek yok zaten 32 Ram şu an fazla bir değer. (gündelik bir kullanıcı için)

Son düzenleme:
Evet gündelik bir kullanıcıyım ancak özellikle premiere pro gibi programları kullanırken ara sıra kasma yaşıyorum, bu sorunları yaşamamak için sistemi yükseltmek istiyorum ve bu kasmalar olurken RAM kullanımı 14/16GB ye kadar çıktığını görüyorum bu yüzden RAMi yükseltme gibi bi düşüncem oldu.

Evet gündelik bir kullanıcıyım ancak özellikle premiere pro gibi programları kullanırken ara sıra kasma yaşıyorum, bu sorunları yaşamamak için sistemi yükseltmek istiyorum ve bu kasmalar olurken RAM kullanımı 14/16GB ye kadar çıktığını görüyorum bu yüzden RAMi yükseltme gibi bi düşüncem oldu.
32GB yapmanız mantıklı ancak bunun için DDR5'leri beklemenizi öneririm. Paranız daha mantıklı harcansın.

Bende de 16GB RAM var Premiere Pro'ya render alırken droplar yaşıyorum. 32GB RAM olsa 20-24GB kullanımları görecek. Bazı insanlar ezberinden söylüyor 16GB yeterli diye. Biliyoruz normal kullanıcıya yeterli ama 64GB'ın bile yetmediği tüketiciler var. Bunlara da mı 16GB önerecekler?

DDR5 geldiğinde işlemci, anakart, RAM güncellemesi yaparız hocam.

Geri
Yukarı