i7 8700 ve GTX 1070 ile yayındayken kasma hissi oluşuyor

Mustafa Aguş

Kilopat
Daha fazla  
OBS ile yayın yapıyorum, internetim 100 down 5 upload hızında. Bilgisayarım GTX 1070, i7 8700, 8 GB RAM. League of Legends oyununda yayın dışı 300+ FPS alıyorum. Yayını açtığımda 100-170 arası FPS oluyor( tüm yayıncıların öyle ortalama olarak) fakat oyunun kastığını hissediyorum donmalar takılmalar oluyor(monitörüm 60 Hz 60 FPS'e sabitleyince oyun baya bir kasıyor anlamıyorum). Çözümünü bilen varsa yardımcı olursa sevinirim.

Son düzenleyen: Moderatör:
OBS ile yayın yapıyorum, internetim 100 down 5 upload hızında. Bilgisayarım GTX 1070, i7 8700, 8 GB RAM. League of Legends oyununda yayın dışı 300+ FPS alıyorum. Yayını açtığımda 100-170 arası FPS oluyor( tüm yayıncıların öyle ortalama olarak) fakat oyunun kastığını hissediyorum donmalar takılmalar oluyor(monitörüm 60 Hz 60 FPS'e sabitleyince oyun baya bir kasıyor anlamıyorum). Çözümünü bilen varsa yardımcı olursa sevinirim.
Monitör FPS etkiler diye biliyorum.

Hocam Hz ayarlarıyla bir alakası olabilir aynısı bendede oluyordu Mortal Kombat X'de sonra biraz Hz ayarlarıyla oynadım 60FPS kasıyormuş gibi görünen oyun gayet güzel görünüyordu.

OBS'de encoder olarak işlemciyi kullanıp fast ya da medium ayarlarında olabilirsiniz. Bitratei 3500 civarı yaparak encoder olarak ekran kartını yani nvenc kullanmayı deneyebilirsiniz. Hem performans kaybınızı da önemli ölçüde azaltacaktır.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı