i7 8700K-1080Ti sisteme RAM tavsiyesi

XochquetzaL*

Hectopat
Merhaba,

Ryzen 5 1600x
MSI Armor RX580 8GB OC
GSkill Flare X DDR4 3200MHz CL14 2x8GB
Asus Tuf B250M Plus 3200MHz OC

Sistemim mevcut ve bunu yayın bilgisayarı yapıp yeni bir sistem topluyorum. Şu ana kadar aldığım parçalar;

Intel Core i7 8700K Soket 1151 - 8. Nesil 3.7GHz 12MB
Gigabyte AORUS GTX 1080 Ti Waterforce WB Xtreme Edition 11GB 352Bit
Asus ROG Maximus X Formula Intel Z370 DDR4 4133Mhz(o.c)

Asıl soruya gelelim. RAM konusunda çok bilgili sayılmam fakat gecikme değeri düşük MHz değeri yüksek olması gerektiğini okudum. Doğru yaNda yanlış fikrim yok. Sizin bana önerebileceğiniz RAM modüllerini öğrenebilir miyim? 2x8 veya 4x8 şeklinde dizeceğim. Maliyet konusunda sınır yok. Önerileriniz için şimdiden teşekkürler :)

Son düzenleyen: Moderatör:
Bunlara baktım ama pahalı olan en performanslısı mıdır her zaman??
Yukarıdakiler mi mevcut aşağıdakiler mi?
Yukarıdaki sistemim mevcut. Yayın PC olarak kullanmaya devam edeceğim. Yeni topladığım alttaki
Kingston Hyperx Predator 16GB(2x8) 3200MHz DDR4 HX432C16PB3K2/16
Bu işini görür 2x8 4x8 şeklinde var internette
Bundan ziyade dominator serisi çok ilgimi çekiyor ne dersin aynı mıdır?

Son düzenleme:
Yukardaki mesajımı editledim. İsteklerini karşılayacak alternatif Asus ROG MAXIMUS X APEX modeli var.
Gördüm. Düşüncelerin için teşekkür ederim. Bazı şeyler için artık çok geç :/ MB GPU ve CPU almış bulunuyorum. Ram, psu ve soğutma kiti kalmış durumda. trident z serisi veya dominator serisinden bir ram alacağım ama hala kararsızım :/

Kardeşim corsair de iyi bir markadır, benim kiler de corsair.Ben kingston bakıyordum corsairin kırmızı renkleri kasaya daha bir yakıştı ondan aldım göz zevkim için iki markada performanslı seçim senin :)

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı