i7 8700k ani ısınma

batuhandivrik

Kilopat
Daha fazla  
Merhabalar i7 8700k işlemciye sahibim xigmatek scyla 240mm sıvı soğutmam var ve işlemcim anlık olarak 65 dereceyi görüyor sadece internette takılırken oyun falan açık değil. Sebebi nedir acaba?

Şöyle bir şey yapmayı düşündüm. Sıvı soğutmanın fanlarını değiştirmeyi acaba fan önerir misiniz bana ? Ya da bu bir çözüm değil mi ?
Montajı tekrar yapmayı deniyebilirsiniz. Kasaya ekstra fan ekleyebilirsiniz. Birde termal macun yenilenmesi ve bios güncellenmesi. Bunlarla düzelmezse sıvı soğutmanınızın soğutması o kadarmış deriz.

Montajı tekrar yapmayı deniyebilirsiniz. Kasaya ekstra fan ekleyebilirsiniz. Birde termal macun yenilenmesi ve bios güncellenmesi. Bunlarla düzelmezse sıvı soğutmanınızın soğutması o kadarmış deriz.
Termal macun olarak kaliteli bir şey sürmedim yani normal bir macun acaba ondan olabilir mi ?

Voltaj düşürme işlemi yapsam nasıl olur peki ?
Biosdan nasıl yapacağımı bilmiyorum ama b360 prime anakartım var yapılır mı onu da bilmiyorum ne yapmam gerekiyor ?
Canavar gibi işlemci voltaj verilmesi gerekirken düşürme bence. 1.28 V 4.8 GHZ OCCT testim.
8700K.png
10 DK'da olan sıcaklık ve fazla pik yapmıyor, özellikle boşta 60 derecelere kadar yapması normal değil.

Canavar gibi işlemci voltaj verilmesi gerekirken düşürme bence. 1.28 V 4.8 GHZ OCCT testim.
Eki Görüntüle 493455
10 DK'da olan sıcaklık ve fazla pik yapmıyor, özellikle boşta 60 derecelere kadar yapması normal değil.
Ne yapmam gerekiyor peki?
Boştaki değerler bu anlamadım ben bir de 4600 mhz değerinde çalışıyor diyor.
Boştaki değerler bu anlamadım ben bir de 4600 mhz değerinde çalışıyor diyor.
Arkadaşlar yok mu yardım edebilecek biri ? @Recep Baltaş

Dosya Ekleri

• Screenshot_4.png
    Screenshot_4.png
    34,6 KB · Görüntüleme: 21
Son düzenleme:
Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı