i7 8700K RTX 4090'a darboğaz yapar mı?

emrebykl

Kilopat
Daha fazla  
Herkese selam,

i7 8700K işlemci, ASUS ROG Z370-E anakart, Fury 2666Hz RAM mevcut. RTX 4090 ve 1000'lik PSU güncellemesi yapmak istiyorum. Bilgili olan arkadaşlar bir cevap yazarsa sevinirim. Sizce bu sistemde 4090 darboğaz yapar mı? İşlemci ve anakart değişimi şart mı?

Herkese selam,

i7 8700K işlemci, ASUS ROG Z370-E anakart, Fury 2666Hz RAM mevcut. RTX 4090 ve 1000'lik PSU güncellemesi yapmak istiyorum. Bilgili olan arkadaşlar bir cevap yazarsa sevinirim. Sizce bu sistemde 4090 darboğaz yapar mı? İşlemci ve anakart değişimi şart mı?

Vallahi 7700k ile 3080'i ucu ucuna besliyorum ama.
8700K ile 4090 şhrek ile şirine gibi duruyor :)

Bütçede sıkıntım yok 4K HDR 240Hz monitörüm var monitörün hakkını verecek bir sistem lazım ama gidip de ROG STRIX 4090 almam kalite fiyat olarak mantık çerçevesinde tavsiye lazım Full Tower Cooler Master H700 kasam var onun haricindekiler değişecek bir de M.2 SSD var işlemci değişeceği için anakartta değişmeli ramler eski kalıyor onlarda değişmeli sanırım

Bütçede sıkıntım yok 4K HDR 240Hz monitörüm var monitörün hakkını verecek bir sistem lazım ama gidip de ROG STRIX 4090 almam kalite fiyat olarak mantık çerçevesinde tavsiye lazım Full Tower Cooler Master H700 kasam var onun haricindekiler değişecek bir de M.2 SSD var işlemci değişeceği için anakartta değişmeli RAM'ler eski kalıyor onlarda değişmeli sanırım

Hocam zotac pek içime sinmiyor en azından gigabyte msi flan olması gerekmıyormu hiç kullanmadığım ve bilmediğim bir marka servis nasıldır ürün nasıldır bilmem

Hocam Zotac pek içime sinmiyor en azından Gigabyte MSI flan olması gerekmıyor mu hiç kullanmadığım ve bilmediğim bir marka servis nasıldır ürün nasıldır bilmem

Fena model değil ,Bu da bakılabilir ama DFS bilgisyar pek iyi değil.

Bak kardeşim benim güzel kardeşim.
Söyle bana bütçeni.
Ne amaçla topladığını.
Gerisine karışma canım kardeşim benim.
Geç AMD de Ryzen tayfasını fasa fiso alanları görüyoruz.

Hocam amacı belirttim 4K oyun bilgisayarı olarak kullanacağım AMD tayfası diye bir kelam etmedim ayrıca 4090 tayfası dedim toplanan sistemlerin yarısından çoğu AMD tercih etmiş bu işlerle en son 5 sene önce ilgelenen biri olarak ne GPU ne CPU'da AMD kullanan çok azdı sadece özellik bakımından bu kadar kullanılmasını merak ederek soru sordum bütçe konusu değişken maksimum verim almak istiyorum 100 120 bin verebilirim. Çok kafama yatar tatmin eder 150 binde verebilirim.

Yeni konular

Geri
Yukarı