i7 8700K sistem hata vermeden kapanıyor

FatihBugraUYANIK

Hectopat
Ben bilgisayarımı "ara sıra" açtığımda fanları dönüyor, fan ışıkları yanıyor, RAM ışıkları vs. yanıyor lakin klavye ve mouse ışıkları yanmıyor, ekrana görüntü gelmiyor. Sebebi ne olabilir acaba? Teşekkürler.

Selamlar,

bilgisayarımı yaklaşık bir hafta önce kaldırmıştım ve bugün yeniden kurdum. Kurmamla beraber eskiden yaşadığım bir soruna yine rastladım. Bilgisayarımı bir hafta önce hiçbir sıkıntı olmadan kaldırmıştım, gayet düzgün bir biçimde çalışmaktaydı. Bugün kurduğumda is o eskiden de yaşadığım bir sorun olan monitöre görüntü gelmemesiyle karşılaştım. Monitöre görüntü gelmiyor, klavye, fare çalışmıyor (Işıklarından anlıyorum.) fakat bilgisayarın her türlü şeyi kasa içerisinde çalışıyor vaziyette görünüyor (fanları dönüyor, ışıkları yanıyor, sıvı soğutmadan su sesi geliyor vs.). Bu sorunu çözmek için anakartın tüm pinlerini çıkarıp taktım, 24 pin'i özellikle çıkarıp dikkatlice taktım, temassızlık görünmüyordu. Ardından açtığım vakit monitöre görüntü hala gelmiyor ve hala klavye ve fare çalışmıyordu. Klavye, fare ve monitörün kablolarında herhangi bir sıkıntı yok. Sizce bu durum neden kaynaklanıyor olabilir? Bu durumu çözmek için ne yapabilirim? Yardımlarınız için şimdiden teşekkür ediyor sistemimi aşağıya bırakarak iyi günler diliyorum.
  • Anakart: Asus TUF Z370 Plus.
  • Ekran Kartı: MSI GeFoce GTX 1080Ti.
  • İşlemci: Intel core i7 8700K.
  • RAM: Corsair Vengeance RGB 2X8 16GB.
  • SSD: Samsung 970 Evo 250GB.
  • HDD: Seagate Barracuda 2TB.
  • Sıvı Soğutma: Cooler Master ML240L.
  • PSU: Thermaltake Smart 600W RGB.
  • Kasa: Asus IN-WIN 101.
  • Monitör: Asus ROG SWIFT PG258Q.

@Recep Baltaş

Onboard girişe tak, geçen bana olmuştu. Eğer onboarddan görüntü geliyorsa anakarttaki işlemci pinlerini kontrol et. Benimkiler yamulduğu için görüntü gelmiyordu.

İlk olarak ekran kartını söküp Onboard ile deneyin. Sistem buna rağmen açılmaz ise başka bir PSU ile deneyin.
Benimde bir asus P5l-MX sistem vardı, BIOS pilini çıkartıp 1 dakika bekleyip taktım. Sonra görüntü gelmişti.
Onboard girişe tak, geçen bana olmuştu. Eğer onboarddan görüntü geliyorsa anakarttaki işlemci pinlerini kontrol et. Benimkiler yamulduğu için görüntü gelmiyordu.
Bu çözümlerin hiçbiri sonuç vermedi. Ben mi yapamadım bilmiyorum lakin onboarda hdmi ile bağladığımda görüntü gelmiyor. Bios pilini de çıkarıp taktım lakin yine aynı. Başka ne yapabilirim? Neden kaynaklanıyor olabilir bu hata?

Öyleyse işlemciyi çıkartıp başka işlemciyle dene veya RAM'lerin birini tak öyle aç olmazsa öbürünü tak takılı olanı çıkar öyle aç dene.

Son düzenleyen: Moderatör:

Geri
Yukarı