i7 8700K ve GTX 1080 Ti sistem toplama

xXModz

Hectopat
Daha fazla  
Ben kendim için bir oyun canavarı toplamak istiyorum. Tek amacım yüksek FPS alarak, akıcı bir şekilde uzun ömürlü bir sistemle oyun oynamak.

Sistem toplama konusunda ve parçalar konusunda pek bilgili değilim. O yüzden yardıma ihtiyacım var. Bütçe dediğim gibi 15.000 TL fakat 3 aşağı 5 yukarı olabilir çok fark olmadığı sürece.

Not: En önemli nokta toplayacağım sistemin uzun ömürlü olması. Yani uzun ömürden kastım hem bu sistem beni 3-4 yıl götürsün. Hem de ileride mesela GTX 2080 modeli çıktığında uyum sorunu yaşamak istemiyorum. Yani yükseltilebilir parçalar olmalı. Ben bu konulardan hiç anlamıyorum maalesef.

Aklımdaki sistem:
Recep Baltaş ve Ali Güngör'ün tavsiye ettiği son sistem:

Bir de bu sistemin fiyatı 16.000 TL olarak söylenmiş. 14 ya da 15.000 lira gibi bir fiyata çekemez miyiz? Şöyle ki 32 yerine 16 RAM kullansam ya da Samsung 960 Pro yerine bi alt modeli falan var mıdır? Çünkü tek amacım akıcı ve uzun ömürlü oyun deneyimi. Dediğim gibi çok parça bilgim yok. Yardımlarınızı bekliyorum..

İzmir'deyim ve bu parçaları tek bir yerden alıp toplatma şansım var mı? Vatan gibi yerler parçaları getirip kendileri toplama hizmeti veriyolar mı? Bilginiz var mıdır? Şimdiden teşekkürler..

Son düzenleyen: Moderatör:
Anakarttan 700-800 lira kar edebilirsiniz, Z370 AORUS Gaming 7 öneririm.
SSD'yi de 960 Evo yapabilirsiniz. Bu şekilde tekrar bütçenize uygun mu bakın, uygun değilse RAM'leri düşürürsünüz.
RAM'leri 16 GB yaparım derseniz, soğutucuyu NZXT Kreken X62 yapmanızı öneririm.

Eğer görünüşten çok performans ve sessizlik önemli derseniz kasayı ve soğutucuyu değiştirmenizi öneririm. Kasayı Phanteks Enthoo Evolv ATX soğutucuyu da PH-TC14PE ile değiştirmenizi öneririm. Ayrıca ekran kartını FE değil üst seviye özel soğutmalı alın.

Anakartı daha uygun bir fiyatlı tercih edebilirsin. Soğutmayı Kraken x62 veya x52 düşünebilirsin. SSD olarak Pro modelindense Evo modelini tercih edebilirsin. Ekran kartını referans model yerine üç fanlı güzel soğutmalı bir model tercih edebilirsin.

Anakarttan 700-800 lira kar edebilirsiniz, Z370 AORUS Gaming 7 öneririm.
SSD'yi de 960 Evo yapabilirsiniz. Bu şekilde tekrar bütçenize uygun mu bakın, uygun değilse RAM'leri düşürürsünüz.
RAM'leri 16 GB yaparım derseniz, soğutucuyu NZXT Kreken X62 yapmanızı öneririm.

Eğer görünüşten çok performans ve sessizlik önemli derseniz kasayı ve soğutucuyu değiştirmenizi öneririm. Kasayı Phanteks Enthoo Evolv ATX soğutucuyu da PH-TC14PE ile değiştirmenizi öneririm. Ayrıca ekran kartını FE değil üst seviye özel soğutmalı alın.

Anakartı daha uygun bir fiyatlı tercih edebilirsin. Soğutmayı Kraken x62 veya x52 düşünebilirsin. SSD olarak Pro modelindense Evo modelini tercih edebilirsin. Ekran kartını referans model yerine üç fanlı güzel soğutmalı bir model tercih edebilirsin.

Hepinize çok teşekkür ederim. Ekran kartini dediginiz gibi 3 sogutmali daha üst modellerden alicam. Ram'i ilk etapta 16'lik alip ordan tasarruf edicem. Birde benim icin goruntu cok onemsiz tamamen performans, sessizlik ve uzun omurlu gelecege yonelik olmasi cok onemli. Sogutucuyu onerdiginiz markalardan arastirip alicam. Ssd'yi de evo seklinde uyguna getiricem. Cok sagolun arkadaslar.

Ek tavsiyelere halen acigim. :)

O zaman PH-TC14PE almanızı tavsiye ederim. 240 mm AIO sıvı soğutmalar ile soğutma performansları çok yakın. Ses ve ömür olarak hava soğutma daha önde. Kasa olarak bulabilirseniz Fractal Design Meshify C öneririm. Onun yerine Phanteks Pro M, Enthoo Evolv ATX TGE, Mastercase Maker 5t veya Define C de tercih edebilirsiniz. Eğer Meshify C veya Define C tercih ederseniz soğutucuyu NH-D14 veya NH-D15 tercih edin.

Corsair sıvı soğutma önermiyorum ben h115i gtx'ten kraken x62 ye geçtim çok daha iyi bir soğutucu. Corsair 2 seneye yakın bir sürede 3 kere arızalandı ve overclock bile yapmıyordum.

Uyarı! Bu konu 7 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı